Svadobné sľuby

Čítanie svadobných sľubov je najlepším spôsobom a príležitosťou ako si navzájom vyjadriť svoje pocity, lásku a túžbu po spoločnom dlhom a šťastnom živote a vyhlásiť to verejne pred všetkými prítomnými.

Pre mnohých, predovšetkým pre mužov, je tvorba svadobných sľubov zložitým procesom. Nie každý je spisovateľom a nie každý dokáže svoje pocity jednoducho vyjadrovať. Avšak, ak existuje v živote moment kedy to spraviť, je to práve teraz. Sľuby nemusia byť súčasťou obradu, no nemožno poprieť, že prispejú k nezabudnuteľnosti chvíle.

Tu nájdete zopár tipov ako na to:

  • Humor. Nikde nie je napísané, že svadobný sľub musí zákonite rozplakať polovicu svadobčanov. Možno je humor práve to, čo vás spojilo a čo vám pomáha prekonať ťažké chvíle. Prečo teda neodľahčiť aj svadobný sľub? Samozrejme, že nehovoríme o vtipoch. Ale mierne odľahčenie, prípadne úsmevná spomienka sú vítané.
  • Nemusíte sa trápiť tvorením siahodlhých slohových prác. V jednoduchosti je krása.
  • Môžete sa inšpirovať a použiť príklad šťastného spolužitia vašich rodičov a vyjadriť túžbu, aby ste aj vy žili tak šťastne a stáli jeden pri druhom ako oni. Tým zároveň vyjadríte vďaku rodičom.

Svadba je vážna udalosť v živote. Ak sa pokúsite vniesť humor do svadobného sľubu, mali by ste dodržať akúsi "čistotu štýlu". Pokiaľ všetko ostatné bude vážne, dôstojné a seriózne, nie je vhodné vstupovať s humorom. No ak svadba beží v uvoľnenej atmosfére, už pri výzdobe ste pracovali s humorom, potom môžete zostať štýloví a odľahčiť aj sľuby.

Svadba je chvíľa, kedy si môžete sľúbiť čokoľvek. Aj keď vaše svadobné sľuby budú nereálne, každý to asi pochopí ako slovný ornament. Pokiaľ sa však chcete s budúcou manželkou dohodnúť na konkrétnych veciach, je lepšie z roviny sľubov prejsť skôr na rovinu predsvadobnej zmluvy.