Vypustenie motýľov

Tak toto znie veľmi zaujímavo, počula som už o tom, že svadobní pár po sobáši vypustil holuby, balóny, ale o motýľoch som sa dopočula len prednedávnom. To, že každá nevesta chce byť originálna, nie je žiadna novinka. A tak sa novým zvykom stalo, namiesto hádzania na čerstvo zosobášený pár ryžu, vypúšťanie motýľov. Vypúšťanie motýľov isto zanechá na svadobných hosťoch veľký dojem.

Motýle sú podľa indiánskych povier krásne stvorenia, ktoré vám splnia vaše priania a odletia s nimi k výšinám. Vyšívali motýle na košieľky detí, aby sa im snívali sladké sny.

Motýle sa vypúšťajú buď naraz alebo postupne po jednom. Pri hromadnom vypúštaní je zvyčajný počet motýľov 24-36 párov. Taktiež rozdiel je či ich vypúšťa len svadobný pár alebo len svadobní hostia. Svadobní pár ich má zabalené vo veľkej škatuli a tú otvorí po vyjdení z kostola. Ak majú vypúšťať motýle svadobní hostia, potom ich dostanú v škatuľkách ozdobne zdobených často s menami novomanželov a dátumom svadby. Tú krabičku si môžu neskôr nechať na pamiatku.

Nezabudnite, že motýle nesmiete vypúšťať , ak je vonku teplejšie ako 30 stupňov alebo vonku prší. Potom radšej motýle vypustíte vo svadobnej sále, kde budú príjemným osvieženým celú svadobnú hostinu a môžu poslúžiť aj ako nezvyčajná „dekorácia“.