Čelenku či korunku?

Ktoré dievča, či mladá žena nesnívala aspoň raz, že je princezná v krásnych šatách a s korunkou na hlave. Tento sen si môžete splniť vo svoj svadobný deň. Stačí si vybrať len tú správnu a hotovo. Ak sa chcete nechať inšpirovať zahraničím, stačí ak do webového prehliadača napíšete „tiara“, čo je anglický výraz pre korunku. Hneď vám vyhodí kopu stránok s nádhernými korunkami ale aj čelenkami, ktoré polichotia vášmu oku.

Výber korunky je zábavný proces, najmä ak je široký výber. Korunky nájdete rôznych materiálov ako napr. Swarowski kryštál, morské perličky, polodrahokamov a podobne. Nájdete jednoduché čelenky, ale aj bohaté korunky, tak ako si z nich vybrať. Ak rozmýšľate nad korunkou, mali by ste si vybrať účes, ktorý korunku aspoň z časti vyplní a teda mali by ste mať vlasy vyčesané. Pritom čelenka je doplnok, ktorý krásne doplní hocijaký účes, ako rozpustené vlasy alebo elegantný drdol. Materiál, z ktorého bude vaša korunka resp. čelenka zhotovená, by mal korešpondovať aj so svadobnými šatami a ich ozdobami. Ak sa stále neviete rozhodnúť medzi korunkou a čelenkou, zoberte potom do úvahy partnerovu výšku. Hoci ste od partnera nižšia, výška opätkov a vášho účesu vám môže pridať aj 10 – 15cm a váš ženích môže vyzerať pri vás ako mladší brat alebo nebodaj syn.

Korunky a čelenky ozvláštnia každú nevestu, ale hodia sa predovšetkým k formálnej a romantickej svadbe v hoteli a nie pod holým nebom. Ak do svojho účesu zakomponujete aj závoj s „blusherom“, môže byť váš účes tajomný a záhadný. Samozrejme, závoj nie je povinný, ale po obrade na svadobnej hostine ho nevesta môže odložiť a aj tak ostane jej účes nádherný a jedinečný práve vďaka korunke.