Tematicky ladená svadba

Svadba je jedným z najzásadnejších momentov v živote človeka, preto si ju mnohé dvojice snažia spraviť výnimočnou a nezabudnuteľnou.

Jedným zo spôsobov ako obzvláštniť túto udalosť je vystrojiť svadbu, ktorá sa bude niesť v určitom jednoliatom duchu, v určitej téme.

Trendom posledných rokov je organizovanie svadobných obradov s dôrazom na zaranžovanie celého ceremoniálu a prostredia v určitom štýle, čomu sa prispôsobí prostredie, v ktorom sa bude obrad a hostina konať a takisto všetky okolnosti slávnosti.

Je to vaša svadba...

Pokiaľ sa rozhodnete tematicky zaranžovať svadbu, do úvahy je potrebné vziať aj aktuálne ročné obdobie a počasie, a to hlavne v prípade, ak chcete ceremoniál uskutočniť pod holým nebom. Medzi najobľúbenejšie patrí ladenie svadby v historickom či etnickom štýle. Hlavným kritériom výberu je vzťah oboch k danej téme. Inšpiráciou môže byť obľúbený film, pieseň, historické obdobie, ktoré je obom blízke, alebo navodenie atmosféry prvej spoločnej dovolenky. Je jasné, že ak budúci manžel chce, aby svadba prebiehala ako návšteva z vesmíru a nevesta by rada romantickú svadbu s poletujúcimi lupienkami ruží, je problém... Potom ostáva hľadať kompromis. A môže ním byť štandardná svadba - bez špecialít.

Každopádne, svadba ladená v určitom štýle je asi osobnejšia, lepšie sa zapamätá. Zvolenej téme sa prispôsobia všetky svadobné prípravy od výberu miesta obradu, cez určenia druhu svadobnej hostiny, výberu jedla, dekorácií, či hudby. Takisto sa môžu prispôsobiť aj svadobné šaty a oblek budúcich manželov, a to od jemných doplnkov až po úplne netradičný odev. Všetko závisí od vášho spoločného vkusu.

Iným prípadom je, pokiaľ pochádza aspoň jeden zo snúbencov zo špecifického kultúrneho alebo náboženského prostredia. V tomto prípade – napríklad ak je manžel žid alebo škót, je prispôsobenie sa zvykom väčšinou podmienkou vstupu do manželstva.