Svadobné poháre

Nádherné gravírované poháre stoja na stole takmer na každej svadobnej hostine. Keďže nevesta a ženích sú najdôležitejšie osoby na svadbe, zaslúžia si len to najlepšie a teda aj ich svadobné poháre musia byť jedinečné.

V čom spočíva jedinečnosť svadobných pohárov? Asi v tom, že na svadobnej hostine z nich pijú len mladomanželia, kde na svojich pohároch majú vygravírované svoje mená a dátum svadby. Sú to poháre, z ktorých si mladomanželia po prvýkrát spoločne pripijú a budú vám tento okamih navždy pripomínať. Pri svadobných pohároch zohráva dôležitú úlohu tvar, farba, gravírovanie alebo pieskovanie.

Svadobné poháre pre snúbencov môžu mať rôzne tvary ako napr. poháre na brandy, veľká alebo malá čaša, tvar tulipánu, vysoký kalich a podobne .

Veľmi populárne sú aj svadobné poháre na vysokých stopkách, ktoré keď sa spoja, vytvoria srdce. Ďalej sú v trende vysoké poháre v tvare kalicha a tulipánu, ktoré bývajú často ozdobené srdiečkami alebo holúbkami. Tieto tvary pohárov majú v ponuke teraz všetky špecializované predajne. Ich výhodou je aj to, že jednoduchšie verzie sa dajú zohnať aj v sklo – porceláne a potom ich stačí dať len vygravírovať. Tento variant je podstatne lacnejší a vhodný pre páry, ktoré potrebujú nejaké korunky aj ušetriť.

Ak máte biele svadobné šaty, tak potom farba vašich svadobných pohárov môže byť biela, číra alebo by mala ladiť s kyticou a výzdobou. Pri farebných svadobných šatách si vyberte farbu svadobných pohárov, ktorá bude ladiť s výzdobou, iné farby radšej nepokúšajte, aby vaše svadobné poháre nepôsobili rušivým dojmom. Ceny svadobných pohárov sa pohybujú od 1800Sk za pár, táto cena však väčšinou ešte nezahŕňa gravírovanie mena a dátumu. Preto nezabudnite, že svadobné poháre nie sú nevyhnutnosťou, ale len príjemným oživením vášho svadobného stola.