Kupujeme svadobné topánky

V ponuke je viacero modelov pohodlných topánok, ktoré vám vo váš svadobný deň sadnú ako uliate. Môžete si vybrať jemné lodičky, sandále, balerínky či čižmičky. Záleží len na vás, aké topánky si vyberiete.

Svadobné topánky by ste mali začať kupovať hneď po výbere svadobných šiat. Už vtedy budete mať predstavu o výške opätku, štýle topánky a aj farbe. Svadobné topánky si môžete objednať aj v svadobnom salóne, majú tam katalógy plné nádherných topánok, z ktorých sa vám až hlava zatočí.

Ďalšou a najčastejšie využívanou alternatívou sú obchody v meste. Jednoducho sa vyberiete na nákup svadobných topánok do mesta a spravíte si krásny deň. Nevýhodou je, že kým nájdete tie správne topánky, nabeháte sa do zbláznenia Môžu vám opuchnúť nohy a spraviť sa pľuzgiere.

Ak nenájdete nič v obchodoch odporúčam vám internetové stránky. Je to veľmi rýchle, praktické a jednoduché. Nájdete kopu internetových stránok a väčšinou na danej stránke nájdete aj jeho hodnotenie od iných kupujúcich. Za rozumnú cenu nájdete krásne topánky rôznych typov. Ich dodanie je však väčšinou 2 – 4 týždne a tak by ste sa nad ich kúpou mali zamyslieť skôr. Pretože na svadobné topánky si musí nôžka zvyknúť.

Svadobné topánky sú z jednej mála vecí, ktoré môžete využiť aj po svadbe, tak si vyberte také, ktoré sa vám budú páčiť najviac.

Svadobné topánky – typy a triky

Svadobné topánky má nevesta obuté od rána až do noci. Strávi v nich celý deň, a preto by jej mali padnúť ako uliate – doslova i dopísmena. Ak si chcete vybrať svadobné topánky, ktoré zaručene neoľutujete, nezabudnite pri ich kúpe na tieto rady:

  1. Svadobné topánky by mali padnúť presne na nôžku. Ak sa do topánočiek zamilujete, radšej sa poinformujte, či vám tie topánky môžu objednať. Ak sú topánky priveľké, či primalé, môžu váš svadobný deň riadne znepríjemniť.
  2. Stabilita – ak nie ste zvyknutá na vysoké opätky, nesnažte sa to nutne vo svoj svadobný deň zmeniť. Ak sa predsa len rozhodnete pre vyšší opätok, tak si vyberte pevný, nie žiadny tenký alebo úzky.
  3. Záručná doba – topánky sa kupujú dopredu aspoň o 3 mesiace, aby ste si na ne zvykli a mohli ich rozchodiť. Radšej kúpte kvalitné topánky, ktoré niečo vydržia. Ak sa predsa len rozpadnú, tak ich môžete potom bez problémov reklamovať a rýchlo si kúpiť ešte jedny topánky.
  4. Kvalita – nie vždy platí vysoká kvalita je spojená s vysokou cenou. Už pri skúške si ich riadne prezrite, aby ste nekupovali mačku vo vreci.
  5. Ak kupujete topánky cez internet, informujte sa aj o možnosti vrátenia a podmienkach. Musíte rátať aj s dobou dodania a tak radšej objednávajte aj 4 mesiace pred svadbou.
  6. Prispôsobte topánky ročnému obdobiu, v zime jemné čižmičky a v lete krásne sandálky.
  7. Kúpte si radšej jeden náhradný pár pre prípad potreby. Toto pravidlo platí najmä pre nevesty, ktoré si kúpia vysoké alebo inak nepohodlné topánky. Ak budete mať obuté čižmičky, taktiež sa vám hodia náhradné topánky, v ktorých sa vám nebude potiť noha.

Teraz keď ste si prečítali moje rady a postrehy, tak hurá na nákupy. A môžete si kúpiť aj topánky na prezutie ku popolnočným šatám. Zabijete dve muchy jednou ranou.