Dĺžka svadobných šiat

Pri výbere svadobných šiat sa nevesta zamýšľa najmä nad strihom a farbou svadobných šiat. Dĺžka svadobných šiat už býva väčšinou u všetkých neviest ako keby pevne stanovená – jednoducho musia byť dlhé. Dlhé po zem, po členky alebo sú také dlhé, že ich vláčite po zemi. Nie je dĺžka ako dĺžka a to aj pri dlhých šatách.

Dlhé šaty sú krásne, ale keď ich vláčite po zemi, musíte sama uznať, že nie je to moc praktické. Na druhý deň je spodný okraj svadobných šiat úplne zodratý a nenormálne špinavý. Dĺžka po členky je tiež pekná, ale keď vykúkajú topánky, mnohým sa to nepáči. Pri výbere dĺžky svadobných šiat, treba radšej brať do úvahy rezervu na topánky. To platí hlavne, ak máte vysoké opätky. Všeobecne dlhé šaty sa dajú ľahko skrátiť, ale krátke šaty sa už ľahko nepredĺžia.

Napriek tomu, že vo svetových, ale aj našich trendoch prevládajú šaty dlhé, nájdu sa nevesty, ktoré sa rozhodnú pre krátke šaty alebo dlhé do pol lýtok. Aj takéto svadobné šaty sú krásne, ale vhodné skôr na menej formálne svadby s menšou svadobnou hostinou. Výhodou takýchto šiat je, že sú finančne menej náročné a tak si ich nevesta môže dovoliť kúpiť a neskôr využiť na bežnejšie nosenie.