Biele svadobné šaty

Keď sa povie svadba a svadobné šaty, prvé čo nás všetkých napadne je biela farba. Celé minulé storočie nevesty zvykli ísť k oltáru v bielom. Ale túto tradíciu zaviedla v roku 1840 kráľovná Viktória, keď sa vydávala za princa Alberta. Predtým si ženy na svoju svadbu obliekali svoje najlepšie šaty a na ich farbe nezáležalo. Šaty boli vyrobené z hodvábu, mušelínu, saténu, tylu alebo čipiek.

Biela farba symbolizuje čistotu a nevinnosť. Biela farba sa však v minulosti nenosila často, bola považovaná za „nepraktickú“ farbu, pretože sa ľahko zašpinila. Nepochybnou výhodou pritom zostáva, že práve biela pristane azda každej žene, rozjasní tvár a posilňuje slávnostnú atmosféru. V modernom svete biela farba vynikne na každej neveste, keď sa pekne na slniečku opáli.

Pri výbere bielych svadobných šiat však tiež nájdete rôzne odtiene bielej ako napr. perleťová, smotanová a jemne béžová. V svadobných salónoch nájdete síce biele svadobné šaty, ale len v tých exkluzívnych nájdete viacero odtieňov bielej. Ak si myslíte, že biela farba vám nepristane, skúste vyskúšať viaceré odtiene bielej a isto sa presvedčíte o opaku.