Závoj

Závoj je klasickým doplnkom nevesty. Na svoju svadbu si môžete vybrať rôzne dĺžky, farby ako aj štýly závoja. Naše staré mamy hovorili, že čo je za nevestu bez závoja. A hoci dnes to už neplatí, nájdu sa ešte romantické nevesty, ktoré vsadia na klasiku a siahnu po závoji.

Keďže momentálne sú moderné účesy s kvetinami, ktoré sú rovnaké ako v svadobnej kytici, závoje sa dostali trošku do úzadia. Nedá sa však povedať, že sú nemoderné, práve naopak. Závoje sa zo svadobnej módy nikdy nevytratia. Momentálne letia závoje, ktoré z vás urobia naozaj princeznú a podčiarknu vašu krásu. Na výber je mnoho druhov svadobných závojov – rôznych materiálov, dĺžky a vyšívané perličkami, korálkami a pod.

Ako si vybrať ten správny závoj? No najprv si vyberte svadobné šaty a až potom si vyberajte vhodný závoj, nie naopak. Oveľa ľahšie si nájdete závoj k šatám ako šaty k závoju. Tak sa neunáhlite. Ďalej nezabudnite, že farba závoja a svadobných šiat má byť rovnaká. Ak nenájdete závoj rovnakej farby, tak radšej naň zabudnite. Správna dĺžka závoja je taká, ktorá vás nezmenší ani „nezosekne“. Teda ak máte napr. šaty so zvýšením pásom, tak si nedávajte závoj po pás, alebo ak máte korzetové šaty so živôtikom, ktorý odhaľuje plecia a chrbát, nedávajte si krátky závoj len po začiatok živôtika, bolo by to potom také seknuté.

V každom svadobnom salóne vám ponúknu k vašim svadobným šatám aj svadobný závoj. Sama si vyskúšajte viacero druhou, aby ste si vybrali ten správny.