Netradičné svadobné šaty

Pravdou je, že keď sa každá budúca nevesta poohliadne po svadobných šatách a rozhodne sa navštíviť svadobné salóny, tak sa môže stať, že sa jej začnú jednotlivé šaty na seba podobať a všetky sa jej zrazu zdajú rovnaké. Ale nie každá nevesta chce byť „tuctová“ alebo obyčajná. Dnešná tradičná nevesta je v bielych šatách (prípadne smotanových alebo zlatých) korzetového strihu, čo nie je snom každej nevesty.

Dnešná móda nediktuje nevestám, že ich svadobné šaty musia byť biele. Do kolekcie svadobných šiat začali pomaly vnikať farby. Nevesty si vyberajú svadobné šaty s farebnými doplnkami, ozdobami, s jemným farebným nádychom a odvážnejšie nevesty sa neboja siahnuť aj po sýtejších farbách ako tyrkysová, oranžová alebo ružová.

Asi pred siedmimi rokmi sa začali u nás objavovať prvé korzetové svadobné šaty a tento trend sa u nás udržal až dodnes. Nehovorím, že tento strih svadobných šiat je staromódny, ale väčšina ľudí a obdivovateľov svadieb je už nimy presýtená. Do popredia sa dostávajú šaty šité vkuse. Odvážnejšie nevesty však nepohrdnú aj odvážnejšími strihmi ako napríklad nohavicové šaty, šaty postupne predĺžené(vpredu krátke a smerom dozadu sa predlžujú) alebo krátke svadobné šaty.

Výber svadobných šiat je privilégiom každej nevesty a nikto by jej do toho nemal zasahovať. Ak sa rozhodnete pre odvážnejšie modely, len hravo do toho, aby vaša originalita vyústila do najúžasnejších svadobných šiat na svete.