Nevhodne oblečení svadobčania

Každý vie, čo si má obliecť na svadbu ženích a nevesta. No čo si môžu obliecť na svadbu svadobčania, už nie je nikde presne určené a teda niekedy nie vlastnou vinou ani nevieme, čo sa sluší a čo nie. Tento problém riešime najmä mi ženy, pretože aj my chceme vyniknúť a zapôsobiť, no samozrejme nesieme zatieniť nevestu.

Keby ste sa rozhodli poradiť s nevestou, isto vám nič nezakáže a veď chce, aby ste sa na jej svadbe cítili dobre. No aj tak sa jej to môže dotnknúť. No za faux-paux sa dá celkom jasne pochopiť, ak si žena na svadbu oblečie šaty v bielej, smotanovej či inej bledej farbe, ktorá je možnou voľbou pre nevestu pre jej svadobné šaty. Je jedno či budú tieto šaty jednoduché, či krátke a teda nie veľkolepé ako nevestine, no nikdy neviete dobre, aké šaty si rovno vyberie nevesta a teda či aj tak nebudete pre nevestu konkurenciou. Takže týmto odtieňom sa radšej vyhnite. Taktiež v niektorých spoločenských príručkách je uvedené, že nesmiete ma holé ramená. To nie je veľká katastrofa, no radšej si obstarajte bolerko. Nikdy nebudete vedieť, aké bude počasie a ak bude svadba v kostole, holý chrbát je nevhodný. Nevhodným oblečením by pre vás mohli byť aj krátke šaty, či nohavicový kostým. Mohlo by to znamenať, že táto svadba nie je pre vás dôležitá. Krátke šaty sa však v poslednej dobe dostali do módy a teda predsa len ako oblečenie na svadbu môžu byť prípustné.

Nevhodnú pozornosť môžete upútať saj v šatách plesových, či šatách červenej farby. Plesové šaty môžu pôsobiť príliš honosne a červené šaty bývajú aj šaty na rédový tanec, do ktorých sa nevesta potom prezlieka. Muži sú oblečení vo fraku, smokingu či v jednoduchom obleku s košeľou, kravatou či motýlikom.

Snáď vás aspoň tieto rady uviedli troška do problematiky odievania sa na svadbu a pomohli vám sa rozhodnúť pre vaše oblečenie na svadbu vašich známych či príbuzných.