Ušité alebo požičané?

Táto otázka pri výbere svadobných šiat nenapadne každej neveste. Je to vlastne už dosť zriedkavá otázka, ale predsa len nie bezvýznamná. Niektoré ženy majú radi len vlastné veci a nerady si požičiavajú oblečenie, nie to ešte svadobné šaty.

Požičanie svadobných šiat je dosť drahou záležitosťou, čím novší model, tým vyššia cena. Ak chcete na svadobných šatách ušetriť, tak vás isto napadne si ich teda dať ušiť. To je však možné len ak poznáte dobrú krajčírku. Šitie svadobných šiat v svadobných salónoch býva dosť predražené a neoplatí sa. Svadobné salóny šaty radšej požičiavajú a nie predávajú. Preto šikovná krajčírka je polovica úspechu. Druhú polovica je však omnoho náročnejšia. Musíte si vybrať šaty, ktoré vám budú sedieť, nebudú vás zbytočne rozširovať a zvýraznia vaše dokonalejšie partie. Ak nechcete, aby bola cena predražená, tak radšej na čipku a krajky zabudnite. Ušitie svadobných šiat nie je drahý proces, drahší je proces zdobenia. Šaty bývajú ručne vyšívane korálkami a lesklými niťami.

A posledná rada na záver. Ak chcete vybrať pre seba ten správny model, vhodný pre vašu postavu a verné vášmu štýlu, navštívte s kamarátkami povinne aspoň 3 salóny a v každom si vyskúšajte aspoň trojo svadobných šiat. Nech kamarátky vás odfotia v každých šatách. Potom stačí, aby ste si doma sadli a ohodnotili klady a nedostatky všetkých šiat. Isto z nich poskladáte tie, ktoré hľadáte.