Svadobné topánky

Svadobné šaty, make- up, solárium, kozmetička, kadernička, manikúra, pedikúra a mnoho ďalších vecí musí nevesta pred ssvadbou zaistiť, aby vo svoj svadobný deň vyzerala nádherne. Ako prvé si nevesta vyberá svadobné šaty a už pri ich výbere sa musí zamyslieť, aké topánky by asi chcela.

Topánky sa nám pri tom zaisťovaní nezdajú také dôležité, pretože ich pod šatami nie je vidno. Mali by sme si však minimálne ujasniť, aký vysoký opätok by mali vaše svadobné topánky mať. Často nás netrápi, ak sa netrafíme presne do farebného tónu svadobných šiat. Je však všeobecne známe a každej neveste jasné, že topánky by mali ladiť so svadobnými šatami a teda nepôsobiť rušivo.

Pri výbere svadobných topánok by ste mali staviť hlavne na pohodlie. Kupovať by ste ich mali v predstihu, aby ste ich mohli doma prípadne rozchodiť a zvyknúť si aj na opätok, ak ich väčšinou nenosíte. Ďalej by ste mali pri kúpe odskúšať aj ich stabilitu, ak sa vám v nich troška kýve noha, tak ich radšej nekupujte. Nebolo by pekné, aby ste si vo svadobný deň vyvrtli členok. Sandále vyzerajú veľmi pekne, ale odporúčame radšej pevné topánky s plnou pätou a špičkou.

Je bežné, že nevesty venujú obrovskú pozornosť výberu svadobných šiat. Nečudo, veď tie sú jednou z najdôležitejších vecí. No nemenej dôležitým detailom počas svadby sú určite aj svadobné topánky. Nesprávny výber svadobnej obuvi môže absolútne prekaziť tento dôležitý deň, preto by ste výberu topánok na svadbu mali venovať dostatočnú pozornosť.

Ako vyberať svadobné topánky?

Svadobné topánky treba vyberať s rozvahou. Bežne si ženy vyberajú topánky farby ako biela, smotanová, zlatistá alebo bledoružová či bledomodrá, najmä v závislosti od farby svadobných šiat.

Napriek tomu, že zvyčajne si nevesty volia svadobné topánky podľa vkusu, treba mať na pamäti, že tieto topánky nás ponesú počas celého svadobného dňa. Musia byť teda aj príjemné a pohodlné na nosenie. Inak sa môže stať, že vás topánky budú natoľko omínať, alebo vás v nich budú neskutočne bolieť nohy, čo je „maličkosť“, ktorá dokáže prekaziť celú svadbu.

Úžasné lodičky na neskutočne vysokom podpätku teda možno na pohľad vyzerajú dokonale a perfektne sa hodia k vašim svadobným šatám, ale viete si predstaviť kráčať a tancovať v týchto topánkach dlhé hodiny?

Kde svadobné topánky kúpiť?

Môžete si vybrať rôzne predajne, kde si svoje svadobné topánky kúpite. Nie veľmi sa odporúčajú čínske predajne alebo tržnice, pretože kvalita topánok z týchto miest býva často podradná.

Radšej investujte do kvalitnej obuvi a pohľadajte topánky od overených značiek.

Veľký výber svadobných topánok je aj na internete. Síce si topánky nemôžete vyskúšať pred kúpou, no ak by vám nejako nesadli, dajú sa v nepoškodenom stave vrátiť do niekoľkých dní, pričom vám budú vrátené peniaze.

Kúpa na internete je výhodná v tom, že sa nenabeháte, ušetríte si čas a navyše vďaka väčšiemu výberu možno ľahšie zoženiete svadobné topánky presne podľa vašich predstáv.