Typy závojov

Na trhu je teraz dostatok druhov svadobných závojov, ale ako si vybrať ten správny a ako ich rozlíšiť? Závoje sa rozlišujú najmä podľa dĺžky, existuje 5 základných druhov závojov.

  • Závoj do tváre - "blusher"- účelom tohto závoja je skryť nevestinu tvár pred očami ženícha až po prvý manželský bozk. Dĺžka tohto závoja môže byť ľubovoľná, ale hlavne musí skryť nevestinu tvár.
  • Závoj po lakte – je to jeden z najčastejšie používaných závojov, zvyčajne sa nosí pri svadobných šatách bez vlečky.
  • Závoj pod pás (po končeky prstov) – tento závoj nie je taktiež vhodný k svadobným šatám s vlečkou a mal by byť dlhý po končeky psrtou, keď má nevesta vystretú tuku pozdĺž tela
  • "Kaplnkový" závoj sa používa pri formálnych svadbách a siaha skoro po zem. Zvyčajne sa používa pri vyčesaných vlasoch a je upevnený pod účesom, aby si ho nevesta mohla po obrade v kostole odopnúť, aby ju zbytočne neťažil.
  • "Katedrálny" svadobný závoj v minulosti používala len šľachta. Nosí sa len k svadobným šatám s vlečkou, pričom je dobré keď je aspoň o 20cm dlhší, potom pôsobí krásne a zároveň dramaticky.

Ďalej sa svadobné závoje rozdeľujú na jedno- a dvoj-vrstvové. Jedno-vrstvové závoje nemajú už spomínaný „blusher“. Sú vhodné pre nevesty, ktoré chcú vyzerať elegantne a pritom nepôsobiť moc snobsky. Dvoj-vrstvové závoje pôsobia bohatšie a bývajú doplnené „blusher-om“, hodí sa ku všetkym typom svadobným šiat a účesov. Nádherne oživia každú nevestu.

Teraz keď už poznáte všetky druhy závojov, pozrite si stránky so svadobnými závojmi a nechajte sa inšpirovať pre výber toho najkrajšieho.