Svadobné šaty po mamičke

Svadobné šaty po mamičke sú vzácnym pokladom a pre mnohé z nás by bolo cťou si ich aspoň na chvíľu si ich obliecť. V niektorých rodinách je to tradícia, že dcéra sa vydáva v šatách svojej mamičky, a potom jej dcéra sa vydáva v tých istých svadobných šatách. V iných rodinách sa posúva svadobný závoj alebo obrúčka.

Mama vo svadobných šatách je nami obdivovaná princezná, a ak sa doma nachádzajú svadobné šaty vašej mamičky, tak ste si ich isto ako malé dievčatko aspoň raz vyskúšala. Dokonca mnohé nevesty snívali o tom, že sa budú vydávať vo svadobných šatách svojej mamy. Ak chcú zmeniť svoj sen na skutočnosť, treba sa rýchlo pustiť do práce. Hoci je to vaším snom, nemusí to vôbec byť jednoduché. Ak ste postavou približne rovnaká ako vaša mamička, tak je tento sen oveľa reálnejšie. Ideálne je ak sa mamina o svoje šaty starostlivo starala a šaty sú zachovalé a nositeľné, potom pomôže čistiareň a krajčírka, ktorá šaty upraví na vašu mieru. Ak si myslíte, že sú šaty nemoderné, potom s pomocou krajčírky ich môžete aj zmodernizovať. Inak povedané, všetko je možné, keď sa chce.

Móda kráča s dobou, ale aj tak sa kopa prvkov neustále vracia späť. Naše mamy si sú ešte z tých neviest, ktoré si svadobné šaty dávali šiť krajčírkam, o požičiavaní svadobných šiat ani neuvažovali. Potom ich zvyšok života s láskou opatrovali na bezpečnom mieste. Niektoré mamy však použili svoje čipkované šaty na ušitie pekných obliečok do kočíka alebo si z nich prešili iné šaty na bežné nosenie ako napríklad moja. A tak sa môj sen nikdy skutočnosťou nestane.