Čierne svadobné šaty?

Pod pojmom svadobné šaty si asi väčšina z nás predstaví bielu róbu. A ak nie bielu, tak možno krémovú, zlatistú, svetloružovú či svetlomodrú a podobné svetlé odtiene. No viete si predstaviť čierne svadobné šaty?

Čierna farba nám zvyčajne k svadbám príliš nesedí. No pravdou je, že čierne svadobné šaty nevesty dnes môžu mať, je to ich rozhodnutie a ich svadba. U nás by sa zrejme nevesta s takýmito svadobnými šatami stretla s určitým nepochopením okolia, v zahraničí to až tak tragicky neberú a ženy si často volia svadobné šaty v čiernej či inej výraznej tmavej farbe ako tmavomodrá, bordová a podobne.

Ak vás biela ani žiadna tradičná farba svadobných šiat neláka, no celkom čierne šaty sa bojíte na tento deň obliecť, kompromisom by mohla byť svadobná róba bielej alebo inej bledej farby v kombinácii s čiernou, prípadne čierne šaty s doplnkami iných farieb (farebné lemovanie, stuhy či vzor).

Čierne svadobné šaty možno vidieť v zahraničí (no už aj u nás) často na goticky ladených svadbách, alebo svadbách s podobnou tematikou.

Ak by ste sa rozhodli pre čierne svadobné šaty, je dôležité zladiť aj ostatné doplnky a make-up. Tie by, podľa možnosti, nemali byť tmavé, ale naopak skôr v svetlejších farbách, aby ste nepôsobili príliš pochmúrne a tragicky. Make-up voľte tiež radšej jemnejší.

Čierne svadobné šaty u nás zatiaľ nie sú často k videniu a sú skôr záležitosťou zahraničných svadieb. Nevesty si stále volia zvyčajne bielu alebo iné jemné farby svadobných šiat na svoj veľký deň. V každom prípade, trendy sa neustále menia a možno aj v našich svadobných salónoch onedlho pribudnú aj čierne farby svadobných rób.