Svadobné šaty šité na mieru

Vždy keď som sa pozerala na svadobné fotografie svojich rodičov, žasla som nad krásnymi svadobnými šatami mojej mamy. Boli nádherné, jedinečné, šité na mieru len na ten jediný svadobný deň.

Pred pár rokmi bola u nás hanba mať totiž svadobné šaty požičané a o svadobných salónoch nebolo ani chýru ani slychu. Dnes je to naopak, všetky nevesty si vyberajú šaty v svadobných salónoch a len niektoré si šaty kúpia alebo dajú ušiť na mieru.

Prečo by sme si mali dať ušiť šaty na mieru? Veď salónoch je mnoho šiat, ktoré vám s radosťou na mieru upravia. Dôvody sú rôzne ako napr. cena, ste príliš vysoká, štýl šiat a podobne. Požičanie svadobných šiat stojí v salónoch viac ako 10 000 SK, preto ak chcete jednoduchšie šaty, isto sa Vám ich oplatí dať ich ušiť šikovnej krajčírke. Výhodou je ak si dáte šiť dvojdielne šaty – korzet a sukňa, že ich môžete potom aj neskôr využiť a skombinovať s inými spoločenskými šatami. Ďalšou výhodou je, že ich môžete potom predať a časť peňazí sa Vám vráti.

Problémom v dnešnej dobe je nájsť krajčírku, ktorá sa na túto úlohu podujme . Šitie svadobných šiat nie je jednoduchou záležitosťou, ale ešte ťažšie je ich zdobenie korálkami , ktoré sa prišívajú ručne.

Ďalej je populárne dať si ušiť svadobné šaty na mieru do zahraničia. Tento trend ju úplne nový a oproti požičaniu svadobných šiat je lacnejšou záležitosťou, stačí si len vybrať model a poslať svoje miery. Takéto svadobné šaty vás môžu vyjsť na ceny porovnateľné so salónmi, ale tieto šaty sú už luxusné a na úrovni a navyše ich netreba vracať.

Ak si dáte ušiť svadobné šaty na mieru, tak zaručene bude prvá a možno jediná, čo si ich oblečie, to už záleží len na vás.