Ciele pri predaji nehnuteľnosti

Ak sa rozhodnete predať svoju nehnuteľnosť prostredníctvom realitnej kancelárie, stačí vám len čakať na telefonát od makléra. Potom nasledujú obhliadky. Tie vedie spravidla maklér. Majiteľ sa len zúčastňuje. Prípadne doplní niektoré informácie. Inak sa nemusí starať o nič. Všetko má na starosti realitná kancelária. Ak je nehnuteľnosť dlhšie nepredajná, navrhne vám maklér zníženie ceny. Inak vlastne ani neviete, že predávate nehnuteľnosť.

Ak však zvolíte možnosť samostatného predaja, musíte si stanoviť ciele. V prvom rade si ujasnite koľko času máte na predaj. Ak potrebujete predať rýchlo, stanovte cenu o niečo nižšiu. Ak máte času dostatok, môžete pýtať viac. Ak je vaša nehnuteľnosť niečím výnimočná a máte dosť času, počkajte si na najvýhodnejšiu ponuku.

Podstatnou vecou je aj čas a peniaze, ktoré ste do predaja ochotní investovať. Ak investujete do inzercie, je to výhoda. Čím viac ľudí o vašej ponuke vie, tým lepšie. A ak ste ochotní zaplatiť za platenú inzerciu, bude váš inzerát zvýhodnený. Stačí len napísať dobrý inzerát.

Pokiaľ máte dostatok času, môžete vašu nehnuteľnosť predať rýchlo. Bude vám totiž volať veľa ľudí. Samozrejme v prípade, že je cena priaznivá. Budú vám volať po celý deň. Často to bude otravné. Mnohí z volajúcich sa už neozvú. Na to všetko sa musíte pripraviť. A váš čas zaberú aj obhliadky. Môže ich byť veľa, a môžu vám zabrať kvantum času.

Ak vás to však prestane baviť, stále máte možnosť osloviť realitnú kanceláriu. Prevezme za vás všetky povinnosti, a odbremení vás od poplatkov za inzeráty a nezmyselných telefonátov. Je len na vás, ktorý spôsob vám bude viac vyhovovať.