Svadobné šaty romanticky

Každú nevestu pred svadbou  trápi najmä výber svadobných šiat, účesu a doplnkov. Samozrejme tieto starosti sú skôr krásnou povinnosťou ako trápením a každej neveste ich ostatné slečny ,ale aj vydaté ženy  závidia.  Pri svadobných šatách sa vynoria hneď otázky: „Kúpiť alebo požičať?“ , „Korzetové šaty alebo vkuse? “, „Biele alebo farbené?“, ....

V dnešnej dobe si máloktorá nevesta kupuje svadobné šaty. Dokonca aj požičanie svadobných šiat nie je lacná záležitosť, a preto na ich kúpu pomyslí len málo neviest. Nevesty si vyberú svadobné šaty v požičovniach, kde majú na výber veľa modelov, niekedy až príliš. Tie vám v rámci možnosti aj upravia na mieru. V cene býva zahrnuté aj poistenie šiat, pretože počas svadobnej hostiny sa stáva veľa nehôd, ktoré na bielych šatách hneď zasvietia.

A musia byť svadobné šaty biele? Nie. V dnešnej dobe to už neplatí. Teraz je módnym hitom zlatá a smotanová farba, taktiež sa nosia biele šaty s nádychom niektorých farieb. V poslednej dobe sa nosili najmä korzetové šaty, mnohé nevesty ich uprednostnili  pre ich  jednoduchosť a možnosť viacerých kombinácií. Ale aj šaty vkuse majú svoje čaro a svoje výhody.

Tento štýl jednoznačne uprednostnili budúce mamičky, ktorým sa podarilo rastúce bruško úspešne skryť pod šaty. Ešte ostávajú praktické ženy, ktorým je ľúto vyhodiť toľko peňazí za svadobné šaty a tak si radšej kúpia nejaký kostým, ktorý neskôr využijú. Toto riešenie je naozaj veľmi praktické, keď zoberieme do úvahy, že požičanie svadobných šiat stojí okolo 10 000Sk.

Hoci pri výbere svadobných šiat hrá dôležitú úlohu veľa faktorov, môžeme na záver len povedať, že každá nevesta je krásna a vo svadobných šatách vyzerá ako princezná. A keďže cena svadobných šiat nie je malá, tak ich milé nevesty nevyzlečte  až do ráno bieleho!!!