Ako zladiť ženícha

Prípravy na svadobný deň sú veľké a užije si ich najmä nevesta. Vrhne sa do príprav a vo svoj svadobný deň je ideálne krásna. Keď nevesta zariadi, aby jej vzhľad bol vo svadobný deň ideálny, môže sa pustiť do úpravy ženíchovho vzhľadu. Aj ženích musí byť vo svadobný deň „ŠIK“. Nesmiete však zabudnúť, že ženích s nevestou by mali byť dokonale zladení.

Našťastie ženích nemá na sebe toľko doplnkov ako nevesta. Potrebuje na svadbu oblek, kravatu, košeľu a topánky. Oblek býva väčšinou čierny, ten je elegantný a hodí sa ku každej neveste. Niektorí muži si vyberú ale aj biely alebo smotanový oblek, aby bol ženích úplne zladený so svojou nevestou. Nie vždy sa vám však podarí trafiť do odtieňu a to nemusí byť pekné.Výhodou čierneho obleku však je, že sa rýchlo nezašpiní a využijete ho aj pri iných príležitostiach.

Ku čiernemu obleku sa hodí aj biela košeľa, isto ňou nič nepokazíte. Ale môžete použiť aj farebnú košeľu, ktorú môžete zladiť s farbou svadobných šiat. To je pekné a elegantné, ak má nevesta farebné šaty, ktoré nie sú v odtieňoch príbuzné bielej. Ak má nevesta smotanové alebo zlaté šaty, siahnite radšej po bielej košeli a kravatu radšej zlaďte so šatami.

Často má na sebe ženích tmavý oblek, bielu košeľu, kravatu zladenú s nevestinými šatami alebo svadobnou kyticou. Farba topánok a farba obleku tiež býva totožná, aby nekričali príliš.