Svadba na zámku

Mať sobáš, ale aj svadobnú hostinu na zámku už nie je ničím nezvyčajným. Na Slovensku, ale aj v zahraničí je kopu krásnych zámkov, ktoré sú na svadbu priamo stvorené. Aspoň v jeden deň sa stanete hradnou pani a prežijete svoj romantický deň.

Chcete mať aj vy svadbu na zámku? Viacero zámkov na Slovensku sa dá prenajať - Bojnicky zámok, Krásna Hôrka, Smolenický, Zvolenský... atď. Prenajať si však zámok alebo kaštieľ na svadbu nie je vôbec lacná záležitosť, nehovoríme o tisíckach ale o stovkách tisícok. Niektoré zámky vám neprenajmú len svadobnú sálu alebo kaplnku, ale dá sa tam aj prenocovať. Zároveň si treba zámok rezervovať dopredu oveľa skôr, niektoré termíny sú obsadené aj na rok dopredu.

Ak ste si ešte nevybrali zámok alebo kaštieľ, na ktorom sa chcete sobášiť, môžete si zavolať a vyžiadať si informačné brožúry. Zároveň sa môžete poinformovať o ďalších drobnostiach a voľných termínoch. Odporúčam vám radšej telefonický kontakt, na maily vám nie vždy odpovedia, a to najmä kvôli hromadnej korešpondencii.

Ak sa rozhodnete pre veľkú svadbu s kopou družičiek, môže vás svadba aj „zruinovať“, pretože ceny menu a zámockých priestorov sú závratne vysoké. Cena sa môže ešte zvýšiť, ak sa rozhodnete pre svadbu na zámku v zahraničí. Len sobáš na zámku, ktorý trvá len polhodinu, vás môže stáť aj 100 000Sk.

Ušetriť môžete pri umeleckých fotografiách, pretože môžete použiť už prenajaté priestory a dať sa vyfotiť tam. Krásne fotky na zámockých schodoch, balkóne alebo v parku sú oživením každého svadobného albumu.