Svadobčania a ich hostia

Kto má prísť na svadbu? Pravdepodobne sa medzi pozvanými svadobčanmi objavia aj takzvaní „cezpoľní“. Na to, aby sa mohli svadobného obradu zúčastniť budú musieť vynaložiť isté úsilie, čas a finančné prostriedky na cestu. Je nevyhnutné myslieť na to, kedy prídu, kto ich príde privítať, kde sa ubytujú, aký program im zabezpečiť v prípade, ak prídu skôr, než bude svadba. Dôležité myslieť na tieto skutočnosti je obzvlášť vtedy, ak budúci manželský pár nie je pôvodom z jednej krajiny, čo tiež vyžaduje myslieť na prípadnú jazykovú bariéru. Svadba je udalosť, na ktorej sa stretáva veľa známych...

V prvom rade, títo ľudia prišli preto, aby sa s vami stretli, zablahoželali vám a zdieľali s vami tieto významné momenty. Preto, napriek nedostatku času, ktorý určite budete mať, musíte si nájsť aspoň chvíľu na ich privítanie a nejaké to malé posedenie. V opačnom prípade by sa mohli cítiť dotknutí. Aj keď oficiálne je to svadba, kvôli ktorej prišli, no v skutočnosti prišli za vami. Svadba je len príležitosť.

Veľmi nápomocným riešením pre všetkých svadobných hostí by mohol byť svadobný itinerár, teda akýsi prehľad, či postup, čo sa kedy bude konať. Akýsi podrobný sprievodca svadobnou procedúrou plus pár tipov ako môžu svadobní hostia v meste príjemne stráviť voľný čas. Súčasťou môže byť aj sprievodca mestom. Hostia budú zorientovaní a vy nebudete musieť odpovedať stále na tie isté otázky a riešiť pre vás v tej chvíli nepodstatné záležitosti.

Výdavky a zaranžovanie cesty a ubytovania svadobných hostí nie sú vašou záležitosťou, zabezpečujú si ich hostia sami. Je však vhodné ponúknuť pomoc pri zorganizovaní ich príchodu. Postarať sa o svadobných hostí je základ, prišli predsa kvôli vám. Nechcete predsa, aby sa cítili nevítaní alebo na obtiaž.