Svadba v Brazílii

Brazília nie je európskou krajinou ako mnohí isto viete. Je to krajina, kde je mnoho národnosti, obyvatelia sú tam biely, čierny i pôvodní Brazílčania, takže svadobné tradície sú dosť rôzne. Na pozadí svadieb sú kresťanské tradície, no netreba zabúdať, že Brazília je jedna z krajín Latinskej Ameriky.

Na obrad nevesta prichádza minimálne o 10 minút neskôr ako ženích a ten dovtedy nesmie vidieť už oblečenú nevestu a ani jej svadobné šaty. Svadobné šaty sú veľmi dôležité, snúbenci strávia mnoho dní výberom ich svadobného oblečenia. Tanec a zábava sú súčasťou svadobnej ceremónie. Môžete vidieť mnoho variácii „samby“ alebo „pagody“. Po svadobnej ceremónii sa začína svadobná hostina nazývaná „padrinhos“. Na nej môžete vidieť tri páry družbov a družičiek po oboch stranách a mnohí si so záľubou pozrú túto tradíciu. Latinské piesne a tance sú bežné na „padrinhos“ a brazílske svadby sú ovplyvnené latinsko - americkými tradíciami.

Nevesta nosí snubný prstienok na pravej ruke do dňa svadby. Po obrade sa premiestni jej prstienok na ľavú ruku. Po obrade a po svadobnej hostine môže pár ísť na svadobnú cestu. Jedným z najromantickejších momentov je keď ženích zdvihne nevestu do náručia a odnesie ju do ich nového príbytku alebo alternatívne do hotelovej izby. Keď nevesta otvorí dvere, ženích stále ju nesúc v náručí prekročí prach pravou nohou.