Čínska svadba

Čína je jednou z krajín zahalených tajomstvom a aj ich svadby sú iné, ako sme zvyknutý. Čína je jednou z krajín, kde sú dominantný muži a aj svadba je zaostrená skôr na ženích ako na nevestu. Je to rodina ženích, ktorá platí za svadobnú hostinu a iné drahé položky. Úloha nevesty je menej dôležitá, pričom sa dodržiava tradícia, že nevesta strávi niekoľko dní v súkromí, aby sa rozlúčila s rodinou a priateľmi.

V čínskej kultúre má každý týždeň svoj význam a dátum svadby vyberá veštec na základe postavenia mesiaca a hviezd, aby pár prežil spolu dlhý a šťastný život. Na svadobný obrad má nevesta oblečené červené šaty, vplyv západnej kultúry tu nezasiahol. Červená farba je použitá aj na pozvánky a na obálky na peniaze. Nevesta má na sebe trojo šiat počas dňa – pred svadbou, cez svadobnú ceremóniu a po svadobnej ceremónii.

Jeden z mnohých zvykov je tradícia kupovania novej postele. Rodičia ženích kupujú novú posteľ pre mladomanželov v nádeji , že pár bude mať spolu mnoho detí. Po svadbe strávia mladomanželia svadobnú cestu na Bahamách a chudáci rodičia ženícha doma ostávajú a platia účty. Veď práve preto mnoho rodičov šetrí na svadbu svojich synov už od narodenia.