Svadba v Škótsku

Škótsko je jednou z častí Veľkej Británie s nádhernou scenériou a množstvom nádherných zámkov. Ak chcete mať svadbu na zámku v Škótsku, jeho majiteľ vám ho rád prenajme. Môžete mať legálne svadbu v Škótsku, alebo len obrad, pričom nezáleží na tom, že pochádzate z inej krajiny.

Môžete mať tradičný kresťanský obrad alebo iný, to záleží len na vás. Ak nechcete mať tradičný škótsky obrad, môžete mať stručný civilný obrad na miestnom úrade. Dokonca sobášiaci poslanec – minister, nebude mať žiadne námietky, jeden zo snúbencov je rozvedený. Toto by bol problém napr. v Anglicku. Nebuďte potom prekvapený, keď príde sobašiavi na obrad oblečený v tartanovom kilte a bude hovoriť v oboch jazykoch, v angličtine a aj v galskom jazyku .

Snubné prstene si môžete doniesť, alebo kúpiť v Škótsku. Škótske zlaté svadobné prstene zvyčajne sú elegantné s klasickými keltskými uzlami, ktoré pridávajú snúbencom špeciálne požehnanie k nádherným prsteňom. Vaša škótska svadba bude šťastná, ak každý bude mať na sebe vetvičku vresovca. A nevesta zvyčajne nenosí bielu, ale modrú, taktiež nosí klobúk so závojom alebo závoj s kvetinovým vencom. Tradičná škótska svadba je taktiež známa hrou na gajdách a streľbou do vzduchu na počesť mladomanželov.

Hoci je Škótsko časťou Veľkej Británie, majú vlastnú menu škótsku libru, ale na mnohých miestach berú aj anglické libry, eurá a medzinárodné kreditné karty ako Visa alebo American Express.