Kovový nábytok

Kov je ľahko použiteľný a odolný materiál ideálny pre zhotovenie rozličných častí interiérového nábytku. Obľube sa teší kovový záhradný nábytok, ktorý zdobí záhrady a sady rodinných domov. Unikátne kusy nábytku v rozličných farbách, veľkostiach a štýloch sú dostupné u kvalitných predajcov, ktorí využívajú najmodernejšie technológie.

Kov ako základná surovina ideálne vyhovuje kritériám záhradného nábytku. Pestrá ponuka kovového nábytku uspokojí požiadavky klientov, ktorí chcú záhradu premeniť na nezabudnuteľnú oázu pokoja a rodinného relaxu. Sortiment kovového záhradného nábytku ponúka kusy vhodné do priestranných záhrad, malebných terás alebo zimných záhrad. Do záhrady možno vhodným spôsobom zakomponovať altánky a pergoly, ktoré sú optimálnou ochrannou pred nepriazňou počasia. Ak sa rozhodnete pre kúpu záhradného nábytku od viacerých výrobcov, dbajte na vzájomnú harmóniu jednotlivých kusov zariadenia. Jednota a elegantný vzhľad záhradného nábytku prináša do záhrady nezameniteľnú atmosféru letných dní plných oddychu. Kovový záhradný nábytok je ošetrený antikoróznymi prostriedkami a upravený špeciálnymi technológiami, ktoré odolávajú vplyvom počasia. Vďaka tomu je životnosť záhradného nábytku vysoká.

Kovový záhradný nábytok sa zhotovuje z viacerých kovov. Cenovo dostupným a ľahkým variantom je hliník. Odporúča sa pre zákazníkov, ktorí sú pri voľbe záhradného nábytku obmedzovaný cenovým rozpočtom. Nevýhodou hliníkového záhradného nábytku je ľahké poškodenie pri manipulácii. Rovnako nevhodný je hliník pre oblasti s vlhkým počasím, pretože ľahko podlieha korózii.

Železo je stovky rokov využívané v elegantných záhradách šľachticov a príslušníkov vysokej spoločnosti. Pevnosť železa je výhodou i nevýhodou. Pozitívom je odolnosť voči poveternostným vplyvom a mechanickým poškodením. Negatívom je veľká hmotnosť, ktorá znevýhodňuje manipuláciu s nábytkom pri premiestňovaní. Kovový nábytok je cenovo náročnejšou alternatívou záhradného nábytku. Pre zachovanie dlhej životnosti sú pravidelná údržba a drobné úpravy nevyhnutnosťou, pretože železo podlieha hrdzi.

Najdrahšou alternatívou záhradného nábytku je nerezová oceľ. Nerezová oceľ skvelo odoláva korózii a nepriaznivým vplyvom počasia. Záhradný nábytok z nerezovej ocele je odolný a stabilný. Nerezový nábytok je ideálny pre moderné a elegantné záhrady. Vyznačuje sa dlhou životnosťou, ale je cenovo najnáročnejšou záležitosťou.

Vyznávate moderný štýl zariadenia interiéru? Potom by ste mali jednoznačne siahnuť po posteliach s kovovými rámami. Na trhu sú dostupné v ohromujúcich tvaroch moderného vzhľadu a v jednoduchých elegantných klasických líniách. Prevedenie postelí je vhodným doplnkom moderného interiérového dizajnu aj klasických spální. Rámy moderných kovových postelí sú nastaviteľné. Kovové doplnky sú dodávané v úpravách, ktoré im dodávajú starožitný vzhľad. Oddávajte sa pokojnému spánku v komfortnej posteli.

Ku kovovým posteliam pristanú police s liatinovými prvkami, nočné stolíky s kovovými ozdobami, kovové stojany na kvety a mnohé ďalšie dekoratívne predmety. Kov je ideálne kombinovateľný s dreveným nábytkom.

Šťastní a spokojní majitelia kovového nábytku sa zaujímajú o spôsob údržby záhradného vybavenia. Hrdze, ktorá sa olupuje, sa ľahko zbavíte použitím drôtenej kefy. Pohyby musia byť jemné, aby nedošlo k poškodeniu samotného kovu. Ak sa železo neolupuje, ale sú viditeľné hrdzavé škvrny, použite jemné oceľové kefy. Pri hrdzi v spojoch nábytku, najskôr jednotlivé kusy oddeľte. Uľahčí vám to manipuláciu a následné čistenie. Po odstránení hrdzavých častí naneste na nábytok tekutý vosk, ktorý dostanete v špecializovaných predajniach. Vosk je skvelým ochrancom kovového nábytku proti hrdzi. Lepšie je však korózii predchádzať. Záhradný nábytok zakrývajte plachtou alebo ho prikryte štýlovým altánkom.