Kúpa sedacej súpravy

Najväčším problémom pri výbere nábytku je posúdenie kvality. Ako si vybrať kvalitnú rozkladaciu pohovku? Primárna otázka väčšiny zákazníkov znie, ako rozlíšiť dve napohľad rovnaké sedačky. Najčastejšie si všimnete obrovský cenový rozdiel. Cena dokáže výrazne napovedať, ale nemusí byť zárukou najvyššej kvality. Keď sa prizriete bližšie, zistíte medzi dvoma porovnávanými produktmi veľké kvalitatívne rozdiely. Detailný pohľad a zručné otestovanie poskytne o rozkladacej pohovke dostatok informácií. Všímajte si celkovú kvalitu prevedenia. Venujte pozornosť jednotlivým častiam a konštrukcii sedačky. Kvalita je rozhodujúca pri určovaní životnosti gauča. Kvalitná sedacia pohovka je odolná voči použitiu a zachováva si pôvodný vzhľad aj napriek častému používaniu. Nezabúdajte na úroveň pohodlia rozkladacej pohovky. Pekná, ale nekomfortná sedacia súprava je stratou peňazí.

Pri čalúnenom nábytku kupujúci zameriavajú pozornosť na vzhľad. Hodnotenie kvality čalúneného nábytku pozostáva z dôkladného vizuálneho a hmatového kontaktu. Čalúnenie by malo zodpovedať celkovému štýlu zariadenia miestnosti. Okrem vzhľadu a štýlu myslite na to, že čalúnené sedačky treba starostlivo udržiavať. Čalúnenie je krásne, ale v mnohých prípadoch sa vyznačuje krátkou životnosťou a rýchlou stratou pôvodného vzhľadu. Z tohto dôvodu sú pre nákup kvalitného čalúneného nábytku dané kritéria nepostačujúce. Pre maximálnu spokojnosť je nevyhnutné posúdenie vnútra pohovky a celkových parametrov užitočnosti a funkčnosti. Ak máte malé deti, kúpte si radšej lacnejšiu pohovku v tmavých farbách. Vyhnete sa prípadným vypätým situáciám, keď sa na sedačke ocitne zmrzlina, čokoláda alebo blato. Vyberajte textílie a štruktúry, ktoré sa ľahko udržujú a čistia.

Čo všetko si všimnúť pri kúpe pohovky na konkrétnom produkte? Testujte vizuálne, hmatom a samotným odskúšaním. Pri sadnutí resp. zatlačení pohovky by ste mali cítiť ľahké tlačenie pružín smerom nahor. Vŕzganie pružín je nedobrým znamením. Pevnosť a pružnosť zaručujú ručne tvarované pružiny. Pružina musí byť rovnomerne roztiahnutá. Vizuálne skontrolujte vzory a dekorácie na povrchu pohovky, pretože môžu obsahovať kazy. Problémom sú krivé švy. Pozornosť venujte operadlám. Stáva sa, že po nejakom čase začnú „pracovať“. Dôležité je, aby bolo drevo pred montážou umelo vysušené. Ak tomu tak nie je, očakávajte deformácie a praskanie. Prezrite si spôsob upevnenia nožičiek. Na kvalitných gaučoch je ich päť, pričom jedna je pripevnená uprostred. Ak ide o koženú sedačku, zistite či ide o pravú alebo imitovanú kožu. Zožeňte informácie o tom, z čoho pozostávajú výplne sedačky. Najkvalitnejším variantom je mäkké perie, polyester alebo polyuretánová pena. K malým deťom sa hodia pevné varianty výplní v podobe konských vlasov.