Bambusový nábytok

Bambusový nábytok sa stáva obľúbeným a inšpiratívnym námetom pre dizajnérov celého sveta. Výrobcovia sa predbiehajú v predstavovaní nápaditých kusov bambusového nábytku. Samotné bambusové drevo disponuje výnimočným vzhľadom a skvelými kvalitatívnymi vlastnosťami. Navyše je maximálne ekologickým materiálom. Zaujímavou informáciou je, že výroba bambusového nábytku má v samotnej Ázii siahodlhú históriu. Počíta sa na tisíce rokov. O kvalite napovedá skutočnosť, že pevné bambusové drevo možno použiť na stavbu konštrukcií a mostov. V Číne je bambus symbolom dlhovekosti. Pre európsky kontinent je pomerne moderným typom nábytku, ktorý je ukážkou vzrušujúcej exotiky.

Nábytok vyrobený z bambusového dreva je maximálne kvalitný. Kvalita pochádza zo samotných vlastností bambusového dreva. Bambusové drevo predchádza v tvrdosti všetky európske dreviny. Napriek extrémnej tvrdosti a pevnosti je drevo ľahké, pružné a drží tvar. Reakcie dreva na prílišnú suchosť alebo vlhkosť sú zanedbateľné oproti ostatným dreveným materiálom. Ak sa rozhodnete pre kuchynské zariadenie z bambusu, neoľutujete. Reakcia bambusu na prípadnú vodu na kuchynskom stole bude minimálna oproti iným drevám. Nábytok z bambusu sa vyznačuje dlhou životnosťou a flexibilitou. Disponuje vysokou stabilitou. Bambusové drevo je exkluzívne a do európskych domácností prináša magický závan iných kultúr. Exotika nemusí byť spojená len s letnou dovolenkou. Prostredníctvom správneho usporiadania bambusového dreva a doplnkov vytvoríte jedinečnú atmosféru exotiky v byte či dome. Repertoár bambusového nábytku je nevyčerpateľný. Klasikou sú bambusové stoly, stoličky, skrine, police a postele. Exotickú atmosféru domova doplnia bambusové lampy, žalúzie, zrkadlá, dekoratívne misky a sošky. Bambus možno s pokojom nazvať drevom budúcnosti. S bambusovým nábytkom je to podobne.

Bambusový nábytok pochádza z ekologického materiálu, ktorý sa rýchlo obnovuje a ľahko spracováva. Bambus je najrýchlejšie obnoviteľným zdrojom na celom svete. Dizajnéri sa predbiehajú v navrhovaní jednoduchých a exkluzívne zdobených druhov bambusového nábytku. Jednoduchosť i zložitejšie prevedenie nábytku podčiarkujú magické vyžarovanie unikátneho bambusového dreva.

Ako vybrať kvalitný bambusový nábytok? Zistite si výrobcu a jeho postavenie na trhu. Zaujímajte sa o referencie. Nepozdávajú sa vám radikálne cenové rozdiely medzi jednotlivými výrobcami? Zistite pôvod a metódu spracovania bambusového dreva. Venujte pozornosť povrchovej úprave a rohovým spojom. Vŕzganie a škrípanie je zlým signálom. V prípade potreby sa poraďte s fundovaným odborníkom.