Príznaky tehotenstva

Asi najčastejším príznakom tehotenstva býva vynechanie menštruácie. Ak „to“ žene mešká, je to často signál, že sa niečo deje. Pokiaľ vám teda menštruácia mešká a je pravdepodobné, že môžete byť tehotná, najlepšie je zájsť do lekárne alebo drogérie a zakúpiť si tehotenský test.

Prípadne sa na vyšetrenie môžete objednať priamo k vášmu gynekológovi.

Okrem meškajúcej menštruácie však môžu byť príznaky tehotenstva rozmanité a u každej ženy iné.

Niektoré ženy na začiatku tehotenstva pociťujú rannú nevoľnosť, alebo im zrazu prekážajú rôzne vône a pachy. Ak vám napríklad doteraz chutili cesnakové jedlá a zrazu nemôžete cesnak ani len cítiť, môže to byť prejav tehotenstva.

Aj vaše prsia vám môžu napovedať, že sa vo vašom tele ukrýva nový život. Väčšinou sa prsia stanú bolestivými a citlivými na dotyk. Môžete pociťovať napätie v prsníkoch. Niektoré budúce mamičky majú podobné príznaky ako pár dní pred menštruáciou - teda bolestivé prsia a bolesti v podbrušku či krížoch.

Zvýšená frekvencia močenia je tiež jedným z častých prejavov skorého tehotenstva.

Niekedy sa žena zrazu cíti veľmi unavená, čo predtým nebývalo zvykom. Aj takto sa môže ohlásiť nový človiečik vyvíjajúci sa vo vašom vnútri.

Príznaky tehotenstva bývajú naozaj veľmi rôznorodé a niektoré ženy nemusia mať okrem chýbania menštruácie žiadne iné symptómy.

Ak máte nejaké tehotenské príznaky, najjednoduchšie je urobiť si tehotenský test. Pokiaľ tento vyjde pozitívne, nečakajte a navštívte svojho lekára.

Napísala MaJa.