Kde nájsť informácie?

Kde hľadať informácie o tehotenstve a starostlivosti o bábätko?

Keď žena zistí, že čaká bábätko, začnú sa vynárať mnohé otázky týkajúce sa tohto nového stavu. A keď už príde bábätko na svet, opäť sa objavia ďalšie a ďalšie otázky ohľadom vhodnej starostlivosti a podobne. Kde sa teda dajú nájsť potrebné informácie, ktoré pomôžu tehuľkám a mamičkám? Možností je niekoľko.

Internet už nie je dnes ničím výnimočným a s jeho dostupnosťou je to čoraz ľahšie. Ak má teda žena prístup na internet, má zároveň prístup k obrovskému množstvu informácií všetkého druhu, tehotenstvo a bábätká nevynímajúc. Stačí si zadať do vyhľadávača kľúčové slovo a objaví sa mnoho stránok s danou tematikou.

Výborné sú rôzne webové stránky pre mamičky, na ktorých sa dá naviac aj diskutovať s inými ženami a vymieňať si tak cenné skúsenosti a rady. Okrem toho sa dá tiež poradiť prostredníctvom internetu poradiť s pediatrom, gynekológom alebo iným odborníkom, ak nás niečo trápi a potrebujeme odbornú radu.

Okrem internetu sú určite pomôckou pre tehuľky a mamičky aj rôzne knižky s touto tematikou. Mať nejakého knižného sprievodcu pre obbodie tehotenstva, s informáciami o pôrode a starostlivosti o bábätko, nie je na škodu a môže to byť výborná pomôcka. Investujte do prehľadnej a obsahovo bohatej knižky – dnes ich je na trhu dostatok.

Aj rôzne časopisy sa orientujú na ženy v období tehotenstva a mamičky (i oteckov). Prelistujte si niekoľko takýchto časopisov a vyberte si jeden alebo dva, ktoré vás najviac oslovili. Môžete si ich buď pravidelne kupovať alebo predplatiť a budete ich tak dostávať do schránky. K predplatnému býva často nejaký ten darček, alebo sa z predplatiteľov žrebujú výhercovia rôznych vecných cien, čo tiež nie je zlá motivácia.

V neposlednom rade môžete informácie získavať aj od kamarátok, známych či od vlastnej mamy alebo svokry. Priznajme si však, každá žena je iná, má iný pohľad na rôzne veci a zväčša si aj tak treba nájsť svoj vlastný spôsob, takže tento zdroj informácií asi nebude až taký obľúbený (obzvlášť nerady si ženy nechávajú radiť od svokry alebo „vševedúcich“ susediek, i keď nemožno hádzať všetky do jedného vreca).

Napísala MaJa