Tehotenstvo a strie

V tehotenstve dochádza k nárastu hmotnosti – zväčšuje sa bruško, stehná, zadok a často i prsia. Avšak s väčším objemom jednotlivých proporcií sa zvyšuje aj riziko vzniku trhliniek podkožného väziva, teda riziko vzniku strií.

Strie sú veľkým strašiakom pre tehuľky a aj keď ich vznik je do istej miery ovplyvnený dedičnosťou, môžeme im predchádzať správnou starostlivosťou o pokožku.

Už od začiatku gravidity je dobré pravidelne premasťovať pokožku tela, najmä rizikových partií (bruško, boky, zadok, stehná a prsia), aby sa znížilo riziko rozvoja nepekných jazvičiek.

Natierať sa môžete prírodným telovým olejom z lekárne (napr. olivový či mandľový), alebo si vyberte vhodný krém či telové mlieko určené priamo na prevenciu strií.

Ak si chcete zaistiť tehotenstvo bez strií, snažte sa nepribrať zbytočne veľa tehotenských kilogramov. Prudký nárast hmotnosti a objemu je veľkou záťažou pre pokožku a tá potom ľahko popraská.

Strie môžu byť naozaj veľmi nepríjemnou súčasťou tehotenstva a zanechať na pokožke ženy nepekné stopy. Keďže zbaviť sa ich celkom nedá, je najlepšie ich vzniku predchádzať. Doprajte v tehotenstve svojej pokožke dôslednú starostlivosť, aby ste si mohli tehotenstvo i materstvo užívať bez týchto nepekných „značiek“ na vašej koži.

Napísala MaJa