Tehotenská bielizeň

V tehotenstve ženské telo prechádza mnohými zmenami. Nerastie len bruško, ale menia sa prsia, boky či zadok. Po nejakom čase budúca mamička zrejme zistí, že sa už vo svojich pôvodných nohavičkách a podprsenkách necíti pohodlne.

Ak sa tak stane, potom viete, že je čas na nákup tehotenského spodného prádla. Ak sú vaše prsia naviac citlivé či dokonca bolestivé, potom by ste skutočne mali dbať na výber kvalitnej tehotenskej podprsenky.

Vyberajte si podprsenky, ktoré sú z prírodných materiálov a pokiaľ možno bezšvíkové. Kvalitné tehotenské podprsenky sú síce často o dosť drahšie v porovnaní s „netehotenskými“, no oplatí sa investovať aspoň do jednej či dvoch takýchto podprseniek.

Niektoré ženy však dávajú v tehotenstve prednosť športovým podprsenkám, ktoré im dokonale vyhovujú. Každej tehuľke „sadne“ niečo iné, takže treba hľadať to pravé pre vás.

Dôležité je, aby ste sa cítili pohodlne.

Čo sa týka nohavičiek, mali by byť opäť z prírodných materiálov a dôležité je, aby vás nohavičky nikde neškrtili. Tehotenské nohavičky bývajú buď s nižším pásom, alebo presahujú celé bruško, čo oceníte najmä v chladnejšom počasí.

Tehotenská bielizeň nemusí byť len nudná a nevkusná, v predaji sú aj krásne a luxusné kúsky bielizne, v ktorých sa môžete cítiť príťažlivo počas celého tehotenstva.

Ak ste sa rozhodli, že si zadovážite zopár kúskov tehotenskej bielizne, stačí vyraziť do predajne s tehotenským oblečením, prípadne s detským tovarom a vybrať si zo širokej ponuky. Nakupovať možno i cez internet, no nevýhodou je, že si bielizeň nemožno vyskúšať, takže vám nemusí sadnúť veľkostne či strihovo.