Časté tehotenské mýty

Tehotenstvo je odpradávna opradené rôznymi mýtmi a „zaručenými pravdami“. Nejedna tehuľka si od svojho okolia zažije mnoho rád a predpovedí ohľadom svojho tehotenstva. Pozrime sa spolu na niektoré z najčastejších tehotenských mýtov.

  • Ak má tehotná žena chuť na sladké, bude to dievča. Ak jej viac chutí slané, potom čaká chlapca. Toto je veľmi častý názor, ktorý počúvame od našich mám či starých mám. Pritom nemá žiadne vedecké opodstatnenie. Nemožno teda podľa vašich chúťok predpovedať, či sa vám narodí chlapček alebo dievčatko.
  • Tehotná žena by nemala dvíhať ruky nad hlavu, pretože by sa dieťatku mohla obmotať pupočná šnúra okolo krku. Tak toto tvrdenie je naozaj len poriadnym mýtom a nemá so skutočnosťou nič spoločné. Nemusíte sa báť vešať prádlo ani zamávať niekomu rukou zdvihnutou nad úroveň hlavy, vaše bábätko to neohrozí.
  • Podľa tvaru bruška sa dá zistiť pohlavie bábätka, ktoré čakáte. Mnohí veria, že ak má žena bruško viac vystrčené dopredu a akoby špicaté, bude to chlapec. Okrúhle bruško naopak veští dievčatko. Toto rovnako nie je pravda, keďže tvar tehotenského bruška závisí od telesnej konštrukcie budúcej mamičky, polohy bábätka v maternici a ďalších faktorov. Taktiež môžete mať celkom iné bruško pri prvom a potom pri druhom tehotenstve, pričom porodíte deti rovnakého pohlavia. Na tvar bruška sa teda pri tipovaní dcérky alebo syna radšej nespoliehajte.
  • Keď tehotná žena oškaredie, zaručene čaká dievčatko. Dievčatá totiž uberajú matke z krásy a naopak chlapček vám na kráse v tehotenstve pridá. Opäť tomu neverte. V tehotenstve sa síce môže zhoršiť kvalita vlasov, dokonca sa môžu objaviť nejaké vyrážky či iné problémy s pleťou, za to však pohlavie vášho budúceho dieťatka vôbec nemôže.

To bolo teda niekoľko častých povier o tehotenstve, ktorým aj v dnešnej dobe mnoho ľudí verí. S akými poverami o tehotenstve ste sa stretli vy? Môžete sa o ne podeliť aj v diskusnom fóre!