Nábytok do malej obývačky

Ceny nehnuteľností sú závratne vysoké. Značný počet rodín sa z finančných dôvodov rozhodlo pre kúpu malých priestorov pre bývanie. Pri zariaďovaní malých priestorov treba myslieť na detaily, ktoré šetria priestor a opticky ho zväčšujú.

Pri zariaďovaní všetkých miestností v byte je dôležitá voľba centrálneho bodu. Ústredným bodom môže byť priestor obývacej steny, krb alebo čokoľvek iné. Po stanovení centrálneho bodu miestnosti ľahšie zvolíte miesta pre umiestnenie ďalšieho nábytku.

K obývacej izbe neodmysliteľne patrí konferenčný stolík. Kupujte malé praktické stolíky, ktoré možno rozložiť a majú viacero úložných políc. Do úložného priestoru naukladáte vhodné predmety alebo dekoračné prvky. Pri pocite stiesnenosti alebo potrebe väčšieho priestoru, stolík jednoducho zložíte a dáte bokom.

Myslite na to, že prirodzené svetlo je pre obývaciu miestnosť nenahraditeľné. Disponuje jedinečnou schopnosťou miestnosť opticky zväčšiť. Chybou je, ak nábytok v malej obývačke blokuje prirodzený zdroj svetla. Umelé osvetlenie tento nedostatok nepotlačí, práve naopak.

Doplnkový zdroj svetla je neodmysliteľnou súčasťou každej miestnosti. Vyhýbajte sa masívnym lustrom a lampám, ktoré obývačku zmenšia. Voľte jednoduché osvetlenie, ktoré poskytuje dostatok svetla. Nebojte sa stojatých lámp.

Dbajte na to, aby v malej obývačke nebolo veľké množstvo objektov. Na stôl uložte maximálne jeden dekoratívny predmet. Ak bude konferenčný stolík zahádzaný rôznorodými predmetmi, miestnosť bude pôsobiť menšia, ako v skutočnosti je.