Čo môžete využiť počas dojčenia

Dnešné mamičky majú k dispozícii mnoho pomôcok, ktoré môžu počas dojčenia využívať a vďaka ktorým si túto činnosť môžu značne uľahčiť.

Výborným pomocníkom je napríklad vankúš na dojčenie, ktorý odbremení záťaž chrbtice i rúk najmä pri dojčení v sede.

Okrem toho sú pomôckou pre dojčiace mamičky aj tampóny do podprsenky. Ide o savé tampóny, ktoré si dojčiaca mamička vkladá do podprsenky a ktoré zachytia prípadné vytekajúce mlieko. Najmä v prvých týždňoch po pôrode je tvorba mlieka nevyspytateľná a vďaka tampónom do podprsenky tak môžete predísť nepríjemnému „premočeniu“ trička či blúzky.

V prípade bolestivých bradaviek zasa oceníte liečivú masť alebo iný prípravok na boľavé bradavky. Takúto masť je dobré mať so sebou už v pôrodnici, môže vás uchrániť od nepríjemných trhliniek na bradavkách.

Pre dojčiace mamičky existuje aj špeciálne upravená spodná bielizeň, teda najmä podprsenky na dojčenie. Vďaka jednoduchému odopínaniu košíčkov uľahčujú dojčenie a poskytujú prsiam dojčiacej ženy dôležitú podporu.

Nielen podprsenky, ale tiež napríklad nočné košele a pyžamá sa vyrábajú aj v prevedeniach pre dojčiace mamičky. Sú šité tak, aby bolo rozopínanie v oblasti hrudníka čo najjednoduchšie, prípadne sa jedná o modely so zaväzovaním pod prsiami a podobne. Tiež iste oceníte pri nočnom dojčení.

Napriek tomu, že sa dá bez týchto pomôcok iste zaobísť, je dobré urobiť si z dojčenia krásne a príjemné chvíľky a to aj vďaka týmto dojčenským „zlepšovákom“.

Napísala MaJa.