Podprsenka na dojčenie

Dojčenie je tým najprirodzenejším spôsobom výživy malého bábätka. Dnešná doba prináša mnoho „zlepšovákov“ vo všetkých smeroch života a aj dojčiace mamičky to dnes majú vďaka týmto zlepšovákom ľahšie.

Jednou z pomôcok pre dojčiace mamičky je aj podprsenka na dojčenie. Narozdiel od klasických podprseniek sú tieto šité tak, aby sa košíčky dali jednoducho odopínať a zapínať a aby nikde netlačili.

Najlepšie sú podprsenky z prírodných priedušných materiálov, aby sa nedráždili citlivé prsia dojčiacej mamičky, ale vyrábajú sa aj rôzne sexi čipkované podprsenky na dojčenie. Ďalšou dôležitou funkciou týchto podprseniek je aj zaistenie stability a opory prsníkom. To sa týka najmä športových podprseniek - tam je kvalita úplne prvoradá!

Podprsenku na dojčenie si budúca mamička môže kúpiť už koncom tehotenstva, no treba rátať s tým, že prsia sa môžu po pôrode ešte o niečo zväčšiť v dôsledku laktácie. Je vhodné vziať si dve až tri podprsenky na dojčenie so sebou aj do pôrodnice.

Tieto podprsenky sa dajú kúpiť v predajniach s tehotenskou módou, v detských obchodoch, no v ponuke ich majú aj rôzne internetové predajne. Kupovať takúto vec cez internet však nie je veľmi vhodné, nakoľko veľkosť a strih vám nemusí sadnúť (i keď tovar môžete pri tomto spôsobe kúpy za určitých podmienok vrátiť).

Za podprsenku na dojčenie zaplatíte zhruba od desať Eur pri lacnejších modeloch až do sumy niekoľkých desiatok Eur pri tých luxusnejších.

Napriek tomu, že sa dá „prežiť“ obdobie dojčenia aj bez podprsenky na dojčenie, je to vcelku príjemné uľahčenie práce a naviac, vaše prsia si v tomto období zaslúžia zvýšený komfort, tak prečo im ho nedopriať?

Napísala MaJa.