Poradkyne dojčenia

Veľa mamičiek v dnešnej dobe sa snaží dojčiť svoje bábätko. Niektoré ženy nezažijú počas dojčenia takmer žiadne problémy, iné sa musia popasovať so všelijakými prekážkami.

Nejedna mamička dojčenie aj vzdá kvôli rôznym zdanlivo neprekonateľným problémom.

Rozličné komplikácie a ťažkosti v období dojčenia sa však dajú riešiť – okrem iného aj za pomoci poradkýň dojčenia, alebo tiež laktačných poradkýň. Ide o ženy, ktoré pomáhajú podporovať dojčenia a poskytujú poradenstvo dojčiacim mamičkám.

Poradenstvo je buď telefonicky alebo osobne – v závislosti od konkrétneho problému. Pomoc laktačnej poradkyne je buď zadarmo, alebo sa za tieto služby účtuje nejaká suma (zväčša, ak je nutné, aby poradkyňa prišla za vami domov).

Možno ste o žiadnej takejto poradkyni doteraz nepočuli a ani netušíte, kde by ste takúto osobu našli. Zoznam laktačných poradkýň spolu s kontaktnými údajmi sa dá nájsť na rôznych internetových stránkach (stačí použiť vyhľadávač) alebo v časopisoch pre mamičky. Okrem toho vám bude možno vedieť poradiť aj váš detský lekár, iné mamičky alebo sa skúste popýtať v materskom centre.

Pomoc laktačnej poradkyne je zväčša až poslednou možnosťou, ktorú dojčiaca mamička využije pri nejakom probléme. Je však iste dobré mať sa na koho obrátiť, ak vám na dojčení záleží, no vyskytnú sa ťažkosti, s ktorými si už neviete dať rady a dojčenie je ohrozené.

Napísala MaJa