Nábytok do vstupných častí interiéru

Zazvoní zvonček, otvoríte vstupné dvere a ste v predsieni. Predsieň má široké praktické uplatnenie a je vizitkou celého domova. Prvý dojem, ktorý si návštevník odnesie, vo veľkej miere utvára prvá miestnosť. Zariadenie predsiene a rozmiestnenie jednotlivých doplnkov by malo byť nielen praktické, ale aj estetické.

Predsieň v panelákových bytoch a obytných domoch býva najmenšou miestnosťou stavby. Napriek tomu vysiela dôležité signály o majiteľovi domu a jeho zvyklostiach. Predsieň si zapamätá každý návštevník. Vstupná miestnosť plní v interiéri viacero dôležitých funkcií. Je miestom, kde sa odkladá oblečenie, topánky, kľúče, tašky a pošta. Napriek malému priestoru je potrebné, aby vstupná hala plnila úlohu odkladacieho priestoru a pozitívnej vizitky domova.

Základnými vlastnosťami, ktorými má predsieň disponovať, sú prehľadnosť a všadeprítomná čistota. Vhodnou voľbou pre vstupnú halu je vstavaná skriňa. Vstavaná skriňa poslúži pre odloženie oblečenia a topánok, ktoré momentálne nepoužívate. Samozrejmosťou premyslenej predsiene je dostatočné množstvo vešiakov a háčikov na zavesenie odevov a tašiek. Každý člen rodiny by mal mať pridelený priestor, kde si bude veci odkladať. Voľte radšej viacero vešiakov, ktoré sú nápadité. Poslúžia všetkým členom rodiny i návštevníkom. Vyhnete sa preplneným a neprehľadným priestorom vstupnej časti a zbytočnému preťaženiu jednotlivých vešiakov.

Pri plánovaní poličky na topánky myslite na viacero dôležitých skutočností. Voľte viacradové skrinky, ktoré pomôžu pri prehľadnom a praktickom usporiadaní obuvi. Na spodok poličky vložte gumenú podložku pre odkladanie mokrých topánok. Oceníte ju v sychravom a vlhkom počasí.

Stolík, ktorý prilieha k stene, je ideálnym riešením pre odkladanie kľúčov a pošty. Na stolík môžete uložiť dekoratívne prvky. Nezabudnite na podnosy alebo košíky, ktoré zvýšia prehľadnosť naukladaných predmetov v predsieni a celkovú estetiku.

Pri spĺňaní praktických náležitostí predsiene, myslite od samého začiatku na dizajn. Vchod do domu je miestom, ktoré naznačuje, čo sa nachádza ďalej. Predsieň má byť zariadená v štýle, ktorý prevláda v celom dome. Každá miestnosť v značnej miere vystihuje charakter majiteľa.

Podstatná je farba stien v predsieni, ktorá návštevníka pozitívne naladí. V moderných bytoch je predsieň otvoreným priestorom. V tomto prípade voľte rovnakú farbu ako v ostatných častiach bytu. Pre vstupné haly s veľkou intenzitou prevádzky sú vhodné farby odolné voči oteru. Dobrým a nápaditým riešením sú drevené obklady alebo originálne keramické mozaiky.

Do predsiene vyberte vhodné osvetlenie. Dôležitú estetickú a praktickú funkciu majú zrkadlá. Správne umiestnené zrkadlá vo vstupnej miestnosti priestor opticky zväčšia. Voľte kvalitné druhy nábytku a interiérových doplnkov. Dbajte na kvalitu, štýl a celkový dizajn.

Ďalšou podstatnou časťou zariaďovania vstupnej miestnosti sú podlahy. V prvom rade zohľadňujte veľkosť predsiene, nakoľko veľkoformátové dlažby sú maximálne nepraktické a neestetické. Mramor a prírodné bridlice sa vyznačujú jemnou eleganciou a nadčasovosťou. Drevo prináša do vstupnej haly teplo a závan prírody. Trvanlivé a praktické sú podlahy z linolea a PVC. Hodia sa do frekventovaných miestností a rodín s malými deťmi. Rozličné farby, štýly a vzory prinášajú široké možnosti kombinovania.

Handra pri dverách nemusí byť nevkusná. Použite fantáziu a vytvorte z nej dekoračný prvok miestnosti. Tradičné plátno ozdobte slamenou dekoráciou, maľbou alebo papierovou ozdobou. V mokrom počasí bude poruke a použijete ju na praktické účely.