Zásnuby a svadba

Málokto sa berie bez predchádzajúceho zasnúbenia. Naozaj je len pár uletených ľudí, ktorý sa zoberú bez rozmyslu, zo zvláštneho momentálneho popudu - z silnej lásky. Zásnuby sú vzájomným vyjadrením lásky dvoch ľudí a ich rozhodnutia prežiť spolu zvyšok života. Vaša láska sa stáva nielen krásnym romantickým snom, ale aj jasnou realitou.

Zásnuby nemajú žiadne vážne pravidlá, dokonca aj snubný prstienok nie je povinný. Ale koho by nepotešil? Keď mladý muž požiada svoju priateľku o ruku, môže to urobiť z vlastnej iniciatívy aj v intímnom prostredí, no zásnuby sú už predsa len oficiálnym vyjadrením vášho plánovaného spoločného života. U nás je zvykom, že budúci ženích najprv požiada rodičov budúcej nevesty o ruku, niekedy to robí ženíchov otec. Snúbenec – ženích by mal pre nevestiných rodičov priniesť aj nejaký dar – prejav vďačnosti za výchovu snúbenice a vyjadrenie súhlasu so zásnubami.

Dĺžka zasnúbenia je ľubovoľná 6 týždňov, mesiacov či rokov, to záleží len na snúbencoch. Tento čas by mali využiť na plánovanie svojho svadobného dňa. Zásnuby môžete zorganizovať ako oficiálne večeru, na ktorej oznámite svoje vzájomné úmysly. Na oficiálnych zásnubách by nemali chýbať rodičia budúceho ženícha aj nevesty a ich blízka rodina ako súrodenci alebo krstní rodičia. Plánovanie zásnub je v takomto prípade príprava súkromnej predsvadobnej hostiny.

Zásnuby predchádzajú svadbe a treba si ich užiť. Len si ich neužívajte dlho, aby si to jeden z vás nerozmyslel.