Netradičné svadobné kytice

Čo by to bola svadba bez krásnej svadobnej kytice? Zabudnite nachvíľku na typické svadobné kytice, aké vidíme na väčšine našich svadieb a pozrime sa, čo za netradičné kytice sa objavujú vo svete.

Vo väčšine svadobných kytíc hrajú hlavnú úlohu rôzne kvety. Viete si však predstaviť svadobnú kyticu tvorenú nielen kvetmi, ale aj rozličným ovocím? Aj keď tomu možno neveríte, napríklad polovičky citróna v kytici kvetov môžu byť nádherným a nápaditým detailom, ktorý celú kyticu krásne oživí.

Čierna farba nie je veľmi tradičnou farbou, čo sa týka svadieb, no čoraz častejšie sa na svadbách objavuje. Okrem iného si môžete v tejto farbe dopriať aj svadobnú kyticu – často napríklad z čiernych kálií či iných čiernych kvetov. Tento jav sa u nás príliš nevidí, no vo svete možno vidieť mnohé nevesty s čiernou kyticou v rukách. Ak nič iné, aspoň to pekne kontrastuje s bielymi šatami (pokiaľ sú biele).

Nadšenkyniam ekológie sa zasa možno zapáči myšlienka zhotoviť si svoju vlastnú svadobnú kytičku z kvetov z vlastnej záhrady alebo nazbieraných na lúke. Takáto kytica má iste svoje čaro, je originálna a prirodzená. Zaujímavým a netradičným doplnkom svadobnej kytičky môžu byť napríklad aj šišky či konáriky zo stromu. Stačí zapojiť fantáziu a iste si dokážete vytvoriť svoju vlastnú neopakovateľnú svadobnú kyticu. Okrem iného na nej dosť ušetríte.

Svadobná kytica z čerstvých kvetov má síce svoje čaro, no uchovať si ju naveky nie je vôbec jednoduché. Ak si chcete svoju svadobnú kyticu zachovať ako peknú spomienku, vyskúšajte netradičnú kyticu tvorenú zo sušených kvetov a listov, konárikov, kvalitných pierok a stužiek. V zahraničí sa takéto kytice tešia obľube a dokonca v nich môžu byť zakomponované napríklad aj diamanty či iné drahé kamene a podobne.

Tak ako pri všetkom, aj pri svadobných kyticiach platí, že fantázii sa medze nekladú a môžete mať kyticu, akú si len predstavíte. Dôležité je, aby vaša svadobná kytica pekne ladila s vašimi šatami a bola pekným doplnkom, nie rušivým elementom.