Kvety vo vlasoch

Najnovším a najsilnejším módnym trendom vo svadobných účesoch sa stali kvety. Tak ako doteraz boli čelenky, korunky, ozdobné spony a závoje najkrajšou ozdobou nevestinho účesu, teraz toto miesto zaujali kvety, Tie sa hodia do každého účesu, či už má nevesta krátke alebo dlhé vlasy.

Myslíte si, že je to novinka, ktorá tu ešte nebola? Nie, to isto nie je pravda, pretože v minulosti práve bolo zvykom, že nevesta išla pred oltár s kvetinovým venčekom vo vlasoch. Dá sa povedať to staré známe, že móda sa stále opakuje, len je stále krajšia a premyslenejšia. Móda je veľmi rafinovaná, a tak sa už neobjavujú vo svadobných účesoch veľké venčeky, práve naopak. Svadobné účesy sú krásne, či už vyčesané, rozpustené alebo napoly spustené, dnešným trendom je mať ich ozdobené pár kvetinami ako napr. tri ružičky na boku hlavy v krásnom účese, alebo bohato natočené vlasy, v ktorých sú zapletené malé kvietky konvaliniek, fialiek či nezábudiek.

Žiadne kvety nie sú zakázané, použiť môžete akékoľvek. Nevesta si už pri výbere svadobnej kytice musí rozmyslieť, či použije kvety aj do svojho svadobného účesu. V tom prípade by ste si mali dať pozor, aby kvety príliš nevoňali, alebo nefarbili. Ak chcete mať v svadobnom účese kvety, tieto kvety by mali byť jednoznačne totožné s kvetmi zo svadobnej kytice, nie iné.

Ak chcete byť in, tak na kvety isto nezabudnite. Samozrejme nemusíte vylúčiť závoj, ale na šperky vo vlasoch radšej zabudnite, pretože jednoduchá krása kvetov si nemôže rozumieť s dokonalou krásou šperkov.