Svadobné cukrovinky a koláčiky

Okrem jedla a nápojov na svadbu patria aj cukrovinky. Ako hlavný bod svadobnej hostiny býva krájanie torty, ktorá by mala byť honosná a dôstojná.

Aj keď to asi bude len výkrik naprázdno, ale odporúčam, aby ste ostatné sladkosti uprednostnili skôr menej náročné na trávenie, rôzne krémové rezy plnené ťažkým tukom bývajú zle stráviteľné a je nepríjemné ak niekomu počas svadobnej hostiny príde zle. Vôbec to nemusí znamenať, že by mal rozvinuté ťažkosti s trávením, stačí onen neurčitý pocit „zjedol som niečo, čo som nemal“.

Pri kŕmení svadobčanov je častou tendenciou dať im čo najbohatšiu a najluxusnejšiu paletu toho najlepšieho  čo môžete. Potom svadobná hostina vyzerá tak, že sa zabije prasa, podávajú sa pstruhy, rezne, bohaté torty a veľa rôznych  druhov alkoholu. To všetko preložené kaviárom a inými ozdobami, predstavuje extrémny nápor na trávenie, pre ľudí, ktorí sú zvyknutí jedávať predsa len normálne jedlo. Ak si teda nepotrpíte na to, aký celkový dojem urobíte, odporúčam radšej voľbu triezveho jedálneho lístka, v ktorom budú zastúpené skôr racionálne zložky stravy, než zložky síce efektné, ale vhodné skaziť brucho.

Po svadobnej hostine v prípade, že vám to rozpočet umožní môže nasledovať zábava spojená s tancom. Tí bohatší si môžu na tento účel pozvať živú kapelu, alebo sa uspokoja s disdžokejom, ktorý zabezpečí reprodukovanú hudbu.

Aby ste zvládli všetky veci a skoordinovali záujmy a potreby tak, aby všetko klaplo čo najlepšie, skúsme teraz spísať postupne jednotlivé zložky, na ktoré je potrebné myslieť pred svadbou.

Je jasné, že ak budete svadbu organizovať v predstihu niekoľkých mesiacov, zdá sa vám, že na všetko je času dosť a všetko sa hravo zvládne. Nepodľahnite však takémuto mylnému pocitu, pretože čas beží rýchlo, ani sa nenazdáte a môžete zistiť, že na niektoré zložky, ktoré musíte zorganizovať, už môže byť neskoro. Napríklad chcete vyrobiť pozvánky a zistíte, že čas tlačenia vo firme, v ktorej si ich chcete dať vyrobiť je dlhší, než by ste stihli. Výsledkom takého stavu je akurát to, že si potom musíte pozvánky vyrobiť narýchlo a často aj menej kvalitne.