Svadobné torty

Ku svadbe patrí neodmysliteľne aj svadobná torta. Tak ako šaty nevesty,  topánky, účesy a mnoho iných vecí aj svadobné torty podliehajú móde. 

Svadobná torta môže byť v tvare srdca, podkovy, knihy, dvojsrdca a podobne. V dnešnej dobe sa do módy opäť dostávajú poschodové torty. Tie sú na rozdiel od minulosti celé vyzdobené marcipánom. Dnešné svadobné torty nie sú prezdobené ako bolo v minulosti zvykom, práve naopak. Menej je viac je zlaté pravidlo, ktoré sa uplatňuje pri zdobení tort.

Farba torty často súvisí s ústrednou farbou, v ktorej je ladená celá svadba.  V tomto smere momentálne letia farby ako červená, zlatá, broskyňová a zelenkavá. No skoro na žiadnom stole nechýba svadobná torta v bielej farbe. Tie sú momentálne vo vedení. Biele torty s jednoduchým zdobením sú nádherné a žiadna nevesta  takouto tortou nepohrdne.

Hoci momentálne vedú torty ozdobené jednoducho, na žiadnej svadbe nechýba svadobná torta so svadobnými figúrkami.. Takú sa patrí mať aspoň jednu. Na trhu je takýchto čačiek dosť veľa a pritom sa netreba držať pravidlom, že všetko na torte sa musí dať zjesť. Preto figúrka môžu byť aj  obyčajná soška z  „30-tky“.

Takže milé nevesty, ak ste sa už rozhodli pre svadobnú tortu, poriadne si to premyslite a nájdite cukrárku, ktorá dokáže Vaše predstavy preniesť do reality. Veď pečenie svadobných tort je hotové umenie.