Svadobná torta netradične

Na svadbe nesmie okrem iného chýbať ani svadobná torta. A kým u nás sú skôr obľúbené klasické svadobné torty v tvare srdca, podkovy či kruhu, poschodové alebo jednoduché, s výzdobou v tvare kvietkov, srdiečok a iných symbolov lásky, niektorí ľudia si vyberajú doslova netradičné svadobné torty.

Šikovné ruky a ľudská fantázia dokážu hocičo a tak na niektorých svadbách možno vidieť skutočne bizardné torty.

Predstavte si napríklad poschodovú tortu, na ktorej vrchnom poschodí stojí figúrka znázorňujúca nevestu. Na ostatných poschodiach torty sú červené škvrny, akoby rozliata krv a spodné poschodie „zdobí“ v kaluži falošnej krvi ležiaca figúrka chudáka ženícha. Skutočne rozkošné!

Niekedy ani netreba, aby bola celá torta ladená netradične, celkom postačí netradičný výber figúrok. Vidieť na svadobnej torte napríklad postavičky zakrvavených „zombíkov“ je síce originálne, no predsa len to príliš svadobne ladené nie je. Napriek tomu sú zombíci pomerne obľúbeným motívom pre mnohé páry vo svete.

Alebo čo takto figúrky v tvare dvoch smrtiek, ktoré sa oddávajú onej intímnej činnosti? Aj takéto figúrky si niektorí ľudia dávajú na svoje svadobné torty. Ak by ste chceli vidieť hlbší zmysel takéhoto výberu, milujúce sa smrtky môžu vyjadrovať nesmrteľnosť lásky alebo lásku až za hrob (sú však zrejme i menej morbídne spôsoby, ako toto vyjadriť).

Namiesto smrtiek si svoju svadobnú tortu možno ozdobiť aj figúrkami nahého ženícha a nevesty počas aktu lásky v rôznych polohách.

Napriek tomu, že svadobné torty bývajú zvyčajne ladené do bledých pastelových farieb, výnimkou nie sú ani torty čiernej farby. Nemusí to byť však vždy až také strašné, napr. ak sa skombinuje čierna s bielou a ďalšími bledými farbami, výsledkom môže byť celkom elegantná torta, no ak je táto „dorazená“ nejakými figúrkami „zombíkov“ alebo spomínaných smrtiek, celkový efekt je skôr morbídny.

Svadobné torty môžu vyzerať skutočne všelijako a je len na ženíchovi a neveste, aká bude tá ich torta. Rôzne netradičné torty, ako napr. tie spomenuté v tomto článku, môžu byť síce na pobavenie hostí dobré, no iste to nie je to pravé pre každého. Fotky na ktorých sú netradičné svadobné torty...