Vegetariáni a vegáni na svadobnej hostine

Neoddeliteľnou súčasťou každej svadby je aj tradičná svadobná hostina. Svadobné menu môže pritom pozostávať z rôznych jedál, výber závisí od zvyklostí daného kraja ako aj od požiadaviek nevesty a ženícha. Niektorí sa tiež rozhodujú podľa ceny – čo je najlacnejšie, to sa bude servírovať.

V každom prípade však musíme brať do úvahy aj svadobných hostí, ktorí sa možno stravujú odlišne, teda nejedia mäso alebo živočíšne výrobky ako také (vegetariáni a vegáni).

Takýchto ľudí je v dnešnej dobe pomerne dosť a je možné, že aj medzi vašimi svadobnými hosťami sa zopár vegetariánov či vegánov nájde. Preto stojí za to popýtať sa prípadne na túto vec vašich pozvaných hostí ešte pred svadbou.

Môžete trebárs pripraviť niečo ako zoznam jedál (na kartičku napísať výber napríklad dvoch či troch, pričom jedno bude vegetariánske alebo vegánske), z ktorého si pozvaní hostia vyberú jednu možnosť.

Budete tak mať prehľad o tom, koľko čoho pripraviť a vaši prípadní „inak sa stravujúci“ svadobní hostia nebudú mať problém so svadobnou hostinou.

Aj medzi vegetariánskymi či vegánskymi receptami sa nájde dosť jedál vhodných na podávanie počas svadby a šikovný kuchár vám iste pomôže a poradí, čo by sa hodilo.

Dokonca aj svadobná torta či zákusky sa mnohé dajú pripraviť bez živočíšnych surovín, takže ani toto nemusí byť nevyriešiteľný problém.

Určite to bude pre vašich hostí príjemné a budú to brať ako znamenie, že vám záleží na tom, aby sa na vašej svadbe cítili skutočne príjemne po všetkých stránkach vrátane hostiny.