Cena svadobnej kytice

Či už chcete mať svoju svadobnú kyticu veľkú či malú, zo živých či sušených kvetov, ruží či kálii, dôležitú úlohu pri výbere svadobnej kytice zohrá aj jej cena. Isto ste už počuli, alebo nebodaj aj zažili, že po tom, ako ste kvetinárke (aranžérke) povedali, že chcete svadobnú kyticu, tak sa jej cena zrazu zvýšila, možno aj zdvojnásobila. Ale prečo?

Zoberme si napríklad svadobnú kytičku 17 ruží zviazaná do kruhu, takú akurát do ruky. Ak uvážime, že chceme jednoduchú kytičku bez zelene a zbytočných ozdôb, teda naozaj len pekne zviazané ruže a pritom, cena jednej ruže je 50SK (cena je vymyslená), potom kytička by teoreticky mala stáť 17x50= 850SK. Prečo ale zaplatíte kvetinárke viac?

Keď dostanete kyticu zo 17 ruží, dáte ju doma do vázy alebo ju rovno vysušíte, ale nič iné s ňou nerobíte. Svadobná kytica je však dôležitým doplnkom každej nevesty, ženích jej ju donesie domov, potom s ňou nevesta ide do kostola, z kostola do svadobnej sály, samozrejme ešte svadobné fotografie, a niektoré nevesty majú vo zvyku hádzanie svadobnej kytice svojim slobodným kamarátkam. Ak ale chcete, aby toto všetko vaša svadobná kytica prežila bez ujmy, tak treba kyticu vylepšiť. Svadobná kytica býva špeciálne viazaná, aby prežila celý namáhavý deň, kvietky často treba napichovať na drôtiky, aby držali tvar a pevnosť. Treba ich taktiež nasprejovať, aby sa pekne leskli.

Keď si všetko dáme dokopy, tak zistíme, že za kvalitu treba priplatiť. Ak chcete, aby sa vám vaša svadobná kytica nerozpadla už pred oltárom, radšej troška do svadobnej kytice zainvestujte. A nieže si vyberiete v prvom kvetinárstve, pozrite sa aspoň do troch, aby ste získali presnejšiu predstavu si zároveň si ujasnili cenu.