Ceremónia ruží

No o tomto som doteraz ešte nepočula, no hneď sa mi to veľmi zapáčilo. V minulosti som znamenala červená ruža slová : „Milujem Ťa.“ A tieto slová sú tie najkrajšie, ktoré môže váš drahý vám vo svadobný deň adresovať.

Na ceremóniu ruží potrebujete len dve ruže, najlepšia voľba sú červené ruže a starejšieho alebo krstnú matku, ktorá by ceremóniu previedla. Pozor ak si vyberiete inú farbu ruže, pretože biele ruže symbolizujú čistotu a nevinnosť, žlté neveru a ružové ruže symbolizujú obdiv k vašej kráse.

Na obrad ruží si musí starejší nachystať príhovor, aby každý pochopil o čo ide. V príhovore by nemali chýbať ani slová: „Keď prídu ťažké časy a vy nebudete nájsť správne slová alebo odvahu vysloviť ich, vtedy si spomeňte na dnešný deň a na jednu červenú ružu, ktorá vám môže pomôcť prekonať zábrany a vyjadriť slová „Je mi to ľúto", „Odpustil mi", „Potrebujem ťa", „Prepáč mi, že som ti ublížil." A keď na druhý deň váš partner ružu príjme, viete, že všetko je opäť v poriadku.

Myslím,. Že je to pekný nápad. Na svadbe je to romantické a dojímavé a neskôr to uľahčí vašu komunikáciu pri naoko neriešiteľných problémoch.