Svadba a lampióny šťastia

Vo svadobný deň si novomanželia želajú najmä jedno – dlhé a šťastné manželstvo. A to im určite prajú aj všetci svadobní hostia, čo deklarujú rôzne svadobné dary a priania.

Svadobnú atmosféru pomôžu určite podčiarknuť aj takzvané lampióny šťastia alebo lampióny prianí, ktoré sú tiež istou formou vyjadrenia našich túžob a prianí. A o čo vlastne ide?

Lampióny šťastia pochádzajú z Thajska a tam sa používajú pri rôznych oslavách a obradoch. Ide vlastne o lampióny z ryžového papiera a bambusovej konštrukcie, ktoré sa vypúšťajú do vzduchu ako symbol želania, ktoré sa má splniť. Svoje prianie si môžete napísať aj na kúsok papiera, ktorý k lampiónu pripevníte.

Aby lampión vzlietol k oblakom, treba len zapáliť špeciálny palivový článok a potom si už len niečo zaželať a zamávať lampiónu.

Lampióny sa čoraz s väčšou obľubou používajú aj u nás a práve na svadbách je ich použitie akýmsi novým trendom. Podčiarknu celkovú romantickú atmosféru, sú príjemným a zaujímavým spestrením svadby.

Pri vypúšťaní lampiónov treba dať pozor a nevypúšťať ich hocikde. Nemalo by to byť niekde medzi domami, pozor tiež na drôty vysokého napätia a prípadné iné prekážky. Nemali by ste ho vypúšťať vo veternom počasí. Lampión totiž môže v niektorých prípadoch spôsobiť požiar, preto treba byť naozaj opatrní.

Lampióny šťastia môžu byť naozaj pekný spestrením svadobného obradu a pritom nejde o veľkú investíciu. Za jeden „balón“ zaplatíte sumu asi 1,5-2 Eurá, prípadne sa dajú kúpiť celé sady.

Ak by ste chceli vypustiť na svadbe väčší počet lampiónov (napríklad viac ako 50), bude si to zrejme vyžadovať povolenie úradné povolenie.