Malá, stredná alebo veľká svadba

Príprava svadby je nezabudnuteľnou pre každý pár. Samozrejme, že príprav si užije viac nevesta s rodinou. Ale aj ženích má pri mnohých veciach rozhodujúci hlas. Na začiatku svadobných príprav by sa mali budúci manželia rozhodnúť, akú svadbu budú mať – veľkú, strednú či malú.

Na malej svadbe sa väčšinou zúčastňujú len rodičia, súrodenci a ich prípadne deti. U nás je častým zvykom, že svedkami snúbencov bývajú krstní rodičia, preto aj oni sú hosťami, na ktorých nesmiete zabudnúť. Malá svadba býva len takou rodinou oslavou a nebýva taká formálna. Mnohé drahšie zbytočnosti môžete vynechať ako napr. svadobné oznámenia, svadobné poháre alebo svadobné popolnočné šaty, ale voľba je len na vás. Svadobná hostina a všetky výdavky sa snažíme skresať na minimum

Pri väčšej svadbe pozývame aj sesternice, tety a nejaké kamarátky, teda ľudí, ktorých máte radi a vo vašom živote niečo znamenajú. Hostia patria do priamej rodiny, nikto vás nenúti pozývať sesternicu z piateho kolena. Pri strednej svadbe, ktorá je u nás mimoriadne rozšírená, si môžete užiť všetkých vymožeností, ktoré do svadobného dňa patria. Budete krásna nevesta, stredobodom spoločnosti, jednoducho princezná. No aj takáto svadba vás vyjde aj na 100 000Sk.

Veľká svadba je už finančne dosť náročná, na je prípravu je potrebná dlhšia doba. Keďže veľká svadba je drahá záležitosť, nebýva u nás častá. Na hostinu pozývame viac ako 100 svadobných hostí, ktorých máme radi. Samozrejme, nie všetkých musíte poznať. Veľkú svadbu často robia napríklad podnikatelia, ktorí pozývajú aj svojich partnerov alebo významných klientov. Svadby sú robené formálne a najmä luxusne, na cenu sa radšej ani nepozerajme.

Nie vždy financie a sny sa dajú skĺbiť dokopy. Mať krásnu svadbu a svadobnú hostinu je síce snom každej nevesty, ženícha a ich rodičov, ale je pekné, ak vám ostanú aj nejaké korunky na spoločný prvé manželské kroky.