Svadobné témy a farby

Ak ste ešte stále na začiatku plánovania svadby a potrebujete pomoc s výberom svadobnej témy a farieb, tak ste na správnom mieste. Niektoré farebné kombinácie sú vhodné počas celého roka, a to napr. bielo- čierna kombinácia alebo modrá farba, ale nie všetky a preto sa nechajte inšpirovať.

  • Marec, Apríl – tieto 2 mesiace sú na svadbu priam ideálne. Nie je moc teplo a koláče sa netopia, ale nie je ani moc zima a nikto nemrzne. Začína sa jar, a tak to treba osláviť. Do kytice sa vám hodia konvalinky, narcisy, tulipány alebo jednoduché sedmokrásky. Treba využiť, čo príroda ponúka a k tomu potom prispôsobiť farby. Úžasne sa k tomuto obdobiu hodí fialová, žltá alebo kombinácie uletených a romantických farieb ružovej, či červenej s limetkovou zelenou alebo akvarínovo - modrou . K jari sa viažu aj čerešne a motýle, čo romantické duše môžu zakomponovať tiež do svadobných príprav.
  • Máj, Jún, Júl- pre tieto letné mesiace si môžete vybrať z mnohých tém ako napr. Záhrada, Pláž, Viktoriánske záhrady, Rozprávky, 50 roky- Retro, Divoký západ,... Z farieb si môžete vybrať zo všetkých odtieňov zelenej, oranžovej s fuchsiou, kombinácia čiernej a niektorej vzrušujúcej farby a samozrejme čokoládovo hnedá s modrou alebo ružovou.
  • August, September, Október – pre tieto ročné obdobie sú charakteristické farby ako oranžová, škoricová, vanilková ... . Tento čas je už po zbere úrody a vy máte doma čerstvé jabĺčka , hrozno alebo už hotové vínko. A tak z farieb si vyberiete z všetkých odtieňov hnedej a oranžovej , ďalej zlatá a tmavo červená. Z tém si môžete vybrať – Vínobranie, zber jabĺk, Halloween, Anglicko, ...
  • November –t ento chladný mesiac u nás nie je moc populárny. Ak sa však rozhodnete pre tento mesiac, tak si vyberte z tlmených farieb ako krémova, ivory, zlatá. Z tém sú vyberané Art Deco alebo Retro.
  • December, Január, Február – toto zimné obdobie je super pre veľké a elegantné svadby. Vhodné farby sú ľadovo modrá, strieborná, biela, zlatá, červená a zelená, ale módnymi hitmi sú biela, tmavo fialová- purpurová a krvavá alebo vínová červená

Samozrejme sú aj iné možnosti, toto mala byť len malá pomoc pri rozhodovaní. Svadobné témy u nás ešte nie sú moc rozšírené, ale začínajú sa udomácňovať. Je pekné a elegantné mať všetko zladené v jednom duchu, v jednom štýle.